اقتصاد آلمان با شدیدترین افت در رکورد مواجه شده است – RT Business News

شیوع Covid-19 به رکورد بزرگ برای اقتصاد بزرگ اروپا منجر شده است. تولید ناخالص داخلی آلمان (تولید ناخالص داخلی) در سه ماهه دوم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 11.3 درصد کاهش یافته است.

علاوه بر رکورد در سال در سال ، آمار و ارقام منتشر شده توسط دفتر آمار آلمان در روز سه شنبه نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی این کشور در هر سه ماهه 9.7 درصد کاهش یافته است.

سقوط ثبت شده از آوریل تا ژوئن به اندازه اولین برآورد منتشر شده در ماه گذشته تند نیست ، زیرا آژانس مثبت هر دو ارقام چهارم و چهارم و سال به سال را با 0.4 درصد اصلاح می کند. با این حال ، هنوز هم شدیدترین کاهش از آغاز چنین محاسباتی در سال 1970 است.

خبر مرتبط  چین می گوید ایالات متحده با تحریم TikTok - قوانین تجارت جهانی را نقض کرد - RT Business News
همچنین در rt.com
بیماری همه گیر کروناویروس باعث انقباض عظیمی در اقتصاد یورو می شودبه گفته این آژانس ، بیشترین کاهش در همان سه ماهه سال گذشته در طول بحران مالی ثبت شده است. در سه ماهه دوم سال 2009 ، تولید ناخالص داخلی آلمان 7.9 درصد کاهش یافته است.

آخرین آمار نشان می دهد که اقتصاد آلمان ، مانند اکثر همتایان اروپایی ، چقدر سخت در معرض ابتلا به بیماری کورون ویروس و محدودیت هایی است که دولت در تلاش برای مهار آن وضع کرده است. در حالی که جمعیت در خانه گیر کرده بود ، هزینه های مصرف کننده 10.9 درصد در طول سه ماهه کاهش یافت ، در حالی که سرمایه گذاری های سرمایه با 19.6 درصد تکان دهنده کاهش یافته است.

خبر مرتبط  Covid-19 معادل 255 میلیون شغل تمام وقت در سال گذشته را از بین برد - آژانس کاریابی سازمان ملل - RT Business News
همچنین در rt.com
مشاغل آلمانی از ترس محدودیت های Covid-19 برای یک سال دیگر می ترسندتجارت خارجی از ویروس صرفه جویی نمی شد زیرا صادرات و واردات هم با کاهش دو رقمی روبرو بودند. براساس داده های تنظیم فصلی تولید ناخالص داخلی ، صادرات کالا و خدمات 20.3 درصد کاهش یافته است ، در حالی که واردات 16 درصد کاهش یافته است و این حتی افت بزرگتر از بحران مالی را نشان می دهد.

خبر مرتبط  ونزوئلا در دادگاه برای بازپس گرفتن طلای خود تصمیم دادگاه انگلستان را برد - RT Business News

در حالی که اقتصاد آلمان با سرعتی رکورددار بود ، عملکرد آن همچنان بهتر از سایر کشورهای اروپایی بود. به عنوان مثال ، اقتصاد اسپانیا 18.5 درصد کاهش یافته و تولید ناخالص داخلی ایتالیا در دوره آوریل تا ژوئن 12.4 درصد کاهش یافته است. دومین اقتصاد بزرگ اروپا ، فرانسه ، با رکود عمیق تر از رکود اقتصادی سقوط کرد زیرا با افت 13.8 درصدی در تولید در سه ماهه دوم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید