اقتصادهای خاورمیانه و آسیای مرکزی ممکن است حداقل تا یک دهه از ویروس کرونا رها شوند – صندوق بین المللی پول – RT Business News

صندوق بین المللی پول هشدار داده است که بیماری همه گیر Covid-19 ممکن است درد اقتصادی عمیق تری نسبت به رکودهای قبلی برای کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی ایجاد کند.

صندوق بین المللی پول در آخرین گزارش چشم انداز منطقه ای خود که در اوایل هفته جاری منتشر شد ، پیش بینی بهبود اقتصادی در خاورمیانه و آسیای میانه را به پایین کاهش داد. براساس داده های جدید ، این مناطق در سال جاری با انقباض 4.1 درصدی روبرو هستند – 1.3 درصد از بدنه پیش بینی شده در آوریل.

بر اساس این گزارش ، هم کشورهای صادرکننده نفت که درآمد آنها به فروش انرژی متکی است و هم واردکنندگان نفت که کاهش چشمگیری در بخش خدمات و گردشگری داشته اند ، تأثیر اقتصادی ناشی از شیوع Covid-19 را احساس خواهند کرد. با این حال ، پیش بینی می شود که کشورهای تولید کننده انرژی با برخورد بیشتری مواجه شوند “دو نفره” تأثیر اقتصادی قفل قفل ها و در نتیجه کاهش شدید تقاضای نفت و قیمت ها.

خبر مرتبط  قیمت های نفت خام از ترس بیش از حد صعود می کند ، زیرا تولید کنندگان عمده نفت قصد دارند تولید را افزایش دهند - RT Business News
همچنین در rt.com
ویروس کرونا ویروس شکاف 28 تریلیون دلاری در اقتصاد جهانیتهدید اسکار اقتصادی ، که به عنوان خسارات طولانی مدت برای رشد ، اشتغال و درآمد تعریف می شود ، همچنان که نگرانی های اساسی در آینده را تشدید می کند ، همچنان نگران کننده است. به گفته این سازمان مستقر در واشنگتن ، کسری های مالی و بدهی بسیاری از اتباع با مقادیری که طی دو دهه دیده نشده افزایش یافته است و این امر آنها را در برابر تجدید حیات ویروس آسیب پذیرتر می کند.

“بیماری همه گیر ویروس کرونا (Covid-19) ممکن است تأثیر اقتصادی عمیق تر و پایدارتری نسبت به رکودهای قبلی در منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی (MCD) ایجاد کند ، زیرا ویژگی های منحصر به فرد شوک همه گیر جهانی با آسیب پذیری های طولانی مدت برخورد می کند در منطقه “ گزارش می خوانید.

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که تا سال 2025 ، اقتصاد منطقه ای می تواند 12 درصد کمتر از سطح تحت تأثیر روندهای پیش از بحران باشد. با اضافه شدن تحولات ، تولید ناخالص داخلی واقعی (GDP) در منطقه می تواند حداقل برای یک دهه زیر روند قبل از بحران باقی بماند.

با وجود آن “شدید” چالش ها و عدم اطمینان ویروس کرونا ، صندوق بین المللی پول می گوید که راهی به جلو می بیند. “من فکر می کنم آنچه برای پیشروی منطقه مهم است این است که اکنون شرایطی داریم که مشخص است متنوع سازی اقتصاد بهترین راه برای برون رفت از این بحران است” جهاد آزور ، مدیر بخش خاورمیانه و آسیای میانه صندوق بین المللی پول ، به CNBC گفت.

خبر مرتبط  روسیه و هند برای پروژه های سرمایه گذاری مشترک در آسیا و آفریقا به هم می آیند - RT Business News

بهبود بازار نفت همچنان یکی از عوامل اصلی در آینده صادرکنندگان نفت است. در حالی که قیمت های نفت خام از پایین ترین سطح تاریخی خود که در مارس سال جاری ثبت شده بود ، بازگشتند ، معیار بین المللی نفت خام برنت هنوز نزدیک به 40 درصد از سطح قبل از همه گیر معامله می شود. صندوق بین المللی پول انتظار نمی رود که قیمت نفت در آینده نزدیک به طور قابل توجهی افزایش یابد و پیش بینی می کند که در هر بشکه در سال 2021 بین 40 تا 50 دلار باقی بماند. این ممکن است برای برخی از رهبران منطقه ای مانند عربستان سعودی برای تعادل خود کافی نباشد. بودجه ، زیرا نیاز به تقریباً دو برابر قیمت دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید