اقتصاددان کهنه کار استفان روچ (اقتصاد دان) کهنه کار – استفان روچ – اقتصاد خبره

استفان روچ ، رئیس سابق مورگان استنلی آسیا هشدار می دهد ، احیاء موارد Covid-19 در ایالات متحده خطر بزرگی برای بزرگترین اقتصاد جهان به شمار می رود ، زیرا با احتمال زیاد رکود شدید مواجه است.

“شانس عود ، نه تنها ویروس ، بلکه در اقتصاد نیز – به اصطلاح افت فشار مضاعف” بسیار واقعی است ، “ اقتصاددان کهنه کار و همکار ارشد دانشگاه ییل در مصاحبه ای با CNBC گفت.

رکود مضاعف ، که به عنوان رکود W شکل نیز شناخته می شود ، بدین معنی است که اقتصاد از شوک بهبود می یابد و حتی از یک دوره کوتاه رشد نیز لذت می برد ، اما پس از آن با دور دیگری از درد روبرو می شود. ایالات متحده آخرین بار در اوایل دهه 1980 رکود مضاعف را تجربه کرد.
همچنین در rt.com
بدهی ملی ایالات متحده به 26 تریلیون دلار رسیده است و فقط در یک ماه 1 تریلیون دلار افزایش یافته استخبر مرتبط  UBS در مورد طلا "بسیار صعودی" است زیرا بانک انتظار دارد قیمت شمش افزایش یابد - RT Business News

روچ افزود: تقاضای پایین می تواند مشکلی برای مشاغل و بازار کار ایجاد کند ، در حالی که ممکن است در ماه های آینده موجی از ورشکستگی شرکت ها را شاهد باشیم. وی با مقایسه وضعیت ایالات متحده با آنچه در چین دیدیم ، اولین کشوری که با شیوع Covid-19 روبرو شد ، گفت که تقاضای مصرف کننده نمی تواند به زودی به دلیل نگرانی های سلامتی که هنوز وجود دارد ، عقب نشینی کند.

“هر دو اقتصاد توانستند تولید را به سرعت برگردانند ، اما آنها در تلاش هستند تا تقاضای مصرف کننده را به ویژه برای خدمات چهره به چهره برگردانند ، در حالی که افراد از آلوده شدن مجدد می ترسند.”

با شروع ویروس در سرتاسر جهان ، اقتصاددان هشدار داد كه خسارت اقتصادی بدتر از اپیدمی SARS تقریباً دو دهه پیش است ، زیرا Covid-19 در زمان آسیب پذیری اقتصادی بسیار بیشتر بود. در بخش نظرات اخیر ، روچ گفت كه همه گیری نیز می تواند دلار آمریكا را كاهش داده و نقش خود را به عنوان ارز ذخیره جهانی به چالش بكشد.

سایر تحلیلگران ، از جمله مارک موبیوس ، سرمایه گذار در بازارهای در حال توسعه کهنه ، هشدار داده اند که این بیماری همه گیر ممکن است آمریکا را در معرض رکود اقتصادی W قرار دهد. در حالی که تعداد موارد کروناویروس پس از آغاز برداشتن محدودیت ها ، در حالی که از روز پنجشنبه به 3.9 میلیون رسید ، همچنان رو به افزایش است ، Moody’s Analytics می گوید که باز شدن سریع مجدد می تواند دوباره به این بیماری مبتلا شود.

خبر مرتبط  تزریق پول نقد ایالات متحده منجر به ظهور شرکت های زامبی شد - گزارش Keizer RT - اخبار کسب و کار RT

آسیب های اقتصادی در حال حاضر آشکار می شود. مطالبات اولیه برای بیمه بیکاری ، که از اواسط آوریل تا اوایل ژوئن به شدت کاهش یافته است ، بیش از 2 میلیون در هفته گیر افتاده است. “ مارک زندی ، تحلیلی مودی نوشت ، و اضافه کرد که هنوز خسارات شغلی دیگری به دست نیامده است ، به نقل از شین هوا.

“این به نظر می رسد مانند رکود دوتایی یا چشم انداز W شکل ،” او گفت. با این حال ، این تحلیلگر خاطرنشان کرد که یک بسته امداد حداقل 1.5 تریلیون دلار ، که هم اکنون توسط قانونگذاران مورد بحث است ، ممکن است به جلوگیری از رکود دردناک دوم کمک کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید