اقتصاددان برتر هشدار می دهد که بیماری همه گیر تهدید به شکست دلار و غرق شدن اقتصاد ایالات متحده در رکود اقتصادی دو برابر است – RT Business News

به گفته استفان روچ ، اقتصاددان ارشد سابق مورگان استنلی ، در حالی که امیدهای واکسن باعث افزایش بازارها برای ثبت دستاوردهای تاریخی می شود ، اقتصاد ایالات متحده همچنان در یک موقعیت آسیب پذیر است.

روچ معتقد است که افزایش تعداد عفونت های ویروس کرونا باعث انسداد بیشتر می شود. در حالی که محدودیت های جدید احتمالاً شدت آن از مارس و آوریل کمتر خواهد بود ، اما قطعاً عواقب آن کل اقتصاد آمریکا را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

“این احتمالاً در سه ماهه اول به یک بازگشت موقت در اقتصاد منجر خواهد شد” روچ به CNBC گفت. وی افزود که این عودها در هشت چرخه از 11 دوره کاری گذشته رخ داده است ، و هشدار داد ، “من فکر نمی کنم این یک مورد از این قاعده مستثنی باشد.”
همچنین در rt.com
SWIFT می گوید یورو دلار آمریکا را به عنوان پرکاربردترین ارز جهان شکست می دهدخبر مرتبط  صادرات و واردات چین با بهبود اقتصاد از Covid-19 به بالاترین میزان خود رسیده است - RT Business News

این اقتصاددان توضیح داد که این عودها آسیب پذیری طولانی مدت در برابر رکود اقتصادی و احتمال پس لرزه ها را نشان می دهد. وی خاطرنشان کرد که رکورد اخیر رکورد پس از شدیدترین افت تاکنون فقط فنی بوده است و بخش خدمات کلیدی هنوز نتوانسته است به مسیر خود بازگردد.

به گفته روچ ، بزرگترین اقتصاد جهان ممکن است در سه ماه اول سال آینده یک درصد منقبض شود. ارقام مشابه قبلاً توسط تحلیلگران در JPMorgan بیان شده بود.

خبر مرتبط  ترس همه گیر و افزایش قیمت کشورهای را به سمت ذخیره مواد غذایی سوق می دهد - گزارش - RT Business News

روچ همچنین پیش بینی غم انگیز خود را درباره سرنوشت دلار آمریکا تکرار کرد ، انتظار می رود که تا پایان سال آینده بیش از 30 درصد کاهش یابد. از زمان بروز همه گیری در بازارهای جهانی در ماه مارس ، شاخص ارز دلار که ارزش دلار در برابر یک سبد ارز را اندازه می گیرد ، بیش از 10 درصد سقوط کرد.
همچنین در rt.com
“اسلحه های بزرگ” جهان مالی جهانی که دلار آمریکا را به نفع بیت کوین و طلا تخلیه می کند – Max Keizerخبر مرتبط  "کابوس" سهام ایالات متحده با قیمت بیش از حد که توسط "سرمایه گذاران جوان و گنگ" هدایت می شود - مدیر صندوق - RT Business News

این اقتصاددان پیش از این گفته بود که سقوط دلار ممکن است ناشی از کسری گسترده حساب باشد. هنگامی که او برای اولین بار پیش بینی کاهش شدید ارزش دلار را ابراز کرد ، برخی این ایده را دیوانه می دانستند ، اما روچ می گوید اکنون این ایده است “حتی بیشتر از آنچه فکر می کردم وقتی در مورد آن نوشتم بازی کردم.”

“این فقط مراحل اولیه است ،” او نتیجه گرفت. “فشار بر دلار احتمالاً شدیدتر نیز خواهد بود.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید