افزایش قیمت نفت در میان گزارش روسیه ، اوپک و تولیدکنندگان متفقین موافق کاهش تاریخی تولید هستند – RT Business News

به گفته منابع رویترز ، قیمت های نفت خام روز پنجشنبه 12 درصد افزایش یافت پس از اعلام سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و تولید کنندگان عمده به رهبری روسیه توافق کردند 20 میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

وست تگزاس میانجی آمریکا (WTI) در گزارش کاهش جمعی 12 درصد افزایش یافت و به 28.36 دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که معیار بین المللی نفت خام برنت با 8.5 درصد افزایش به 35.79 دلار در هر بشکه رسید.

قیمت نفت پس از عدم توافق کشورهای اوپک + در کاهش تولید در ماه گذشته ، سقوط کرد و روسیه از کاهش تولید خودداری کرد. در پاسخ ، عربستان سعودی پس از منقضی شدن کاهش تولید قبلی اوپک + در پایان ماه مارس ، تولید خود را به رکورد بیش از 12 میلیون بشکه در روز رساند.

خبر مرتبط  صنعت نفت لیبی فورس ماژور در بزرگترین میدان نفتی خود را - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه: کاهش شیل آمریکا نمی تواند به عنوان “کاهش تولید” حساب شودرئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ گفت هفته گذشته روسیه و عربستان سعودی می توانند توافق كنند كه 10 میلیون تا 15 میلیون بشكه در روز (bpd) یا 10 تا 15 درصد از منابع جهانی را كاهش دهد.

مسکو تأکید کرده است که تنها در صورت پیوستن سایر بازیکنان از جمله ایالات متحده ، کاهش در بازده خود را خواهد پذیرفت.

خبر مرتبط  نفت دریایی در آستانه فروپاشی است - RT Business News

با این حال ، وزارت انرژی ایالات متحده گفت که خروجی این کشور بدون دخالت دولت در حال سقوط است.

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه هفته گذشته اظهار داشت كه جهان باید تولید 10 میلیون بشكه در روز را كاهش دهد. پوتین در دیدار تلویزیونی با الكساندر نوواك ، وزیر انرژی ، گفت كه سعودی ها برای مجبور كردن تولیدكنندگان رقیب نفت شیل از تجارت ، به ویژه در آمریكا ، در حال ریزش بازار بودند.

خبر مرتبط  پیشگام شیل ایالات متحده Chesapeake Energy در زیر کوه بدهی می رود - RT Business News
همچنین در rt.com
آیا ترامپ از تعرفه ها برای محافظت از نفت آمریکا استفاده خواهد کرد؟در حال حاضر ایالات متحده حدود 15 میلیون بشکه در روز تولید می کند ، پس از آن عربستان با 12 میلیون بشکه در روز و روسیه با 10 میلیون بشکه در روز. پوتین گفت که با پیشروی ، مسکو با قیمت 42 دلار در هر بشکه ، تقریباً 10 تا 10 دلار بالاتر از سطح فعلی ، راحت خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید