افزایش تولید خاورمیانه ممکن است جنگ جدید قیمت نفت را تحریک کند – اخبار تجاری RT

بلومبرگ به نقل از یک تحلیلگر FGE گزارش داد: افزایش تولید نفت خاورمیانه باعث می شود کالای حاصل از این منطقه در مقایسه با گریدهای مرتبط با برنت ارزان تر شود ، که این امر ممکن است به یک جنگ قیمت منجر شود.

“نفت خام بسیار ارزانتری وجود دارد و مقدار زیادی از آن از خاورمیانه تهیه می شود” گریسون لیم ، تحلیلگر ارشد نفت در مشاور انرژی ، به بلومبرگ گفت.

“این محموله های مرتبط با برنت باید با تخفیف زیادی برای خریداران در این کشور ارائه شود [Asia] هر بشکه را بهم بزنید ، “ او توضیح داد. “اما اگر از تخفیف زیادی برخوردار شوند ، این احتمال وجود دارد که خریداران چینی برای خرید بیرون بیایند.”

این هشدار در حالی است که اوپک + آماده پاسخگویی به افزایش قیمت نفت و چشم انداز بهبود تقاضای نفت است. با این حال ، عدم اطمینان همچنان افزایش می یابد زیرا همه گیری هیچ نشانه ای از فرو نشستن در بسیاری از نقاط جهان ، از جمله در بازارهای اصلی مانند هند و ایالات متحده نشان نمی دهد.

خبر مرتبط  اروپا به دنبال تهیه گاز طبیعی در تابستان امسال است - RT Business News
همچنین در rt.com
تجمع های نفتی پس از تصمیم اوپک + برای افزایش تدریجی تولیدبا این حال ، در سمت عرضه ، به نظر می رسد که یک تمایل صعودی آشکار وجود دارد ، با افزایش تولید ایران هنگام مذاکره با ایالات متحده برای بازگشت توافق هسته ای به توافق هسته ای ، و کاهش عربستان سعودی برای کاهش داوطلبانه تولید 1 میلیون بشکه در روز در آینده ماه

خبر مرتبط  نفت بزرگ نزدیک به یک میلیون دلار برای انتخاب مجدد ترامپ هزینه کرده است - RT Business News

دیگر اعضای اوپک ، به ویژه عراق و امارات متحده عربی ، احتمالاً پس از اعلام اینکه مشتاق شروع به تغییر روند کاهش عمیق هستند ، به سرعت تولید خود را افزایش می دهند.

در همین حال ، میادین دریای شمال وارد فصل نگهداری می شوند که این امر باعث کاهش در دسترس بودن گریدهای نفت خام مرتبط با برنت شده و قیمت آنها را بالاتر می برد. بلومبرگ گزارش داد ، در نتیجه ، طبق گفته لیم ، گسترش نفت خام خاورمیانه و نفت خام مرتبط با برنت در بیشتر از 16 ماه گسترش یافته است. با این نوع گسترش ، تولیدکنندگان نفتی که قیمت آنها بر اساس Brent است ، باید قیمت محصولات خود را برای رقابت با گریدهای خاورمیانه شروع کنند.

خبر مرتبط  حوضه گاز شیل در ایالات متحده همچنان خونریزی می کند - اخبار تجاری RT

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com