افت شدیدترین وضعیت برای همیشه در اقتصاد ایالات متحده به دلیل سقوط ناخالص داخلی 33٪ به دلیل کمبود همه گیر کووید – RT Business News

دفتر تحلیل اقتصادی روز پنجشنبه اعلام کرد که همه گیر کوروی ویروس شدیدترین انقباض اقتصاد ایالات متحده را تاکنون در سه ماهه دوم سال جاری انجام داده و باعث افت تاریخی در مصرف کننده و فعالیت های تجاری شده است.

داده ها نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (وسیع ترین فعالیت اقتصادی) 32.9 درصد کاهش یافته است. این مبتنی بر داده های دفتر تحلیل اقتصاد اقتصادی (BEA) که تا سال 1947 باز می گشته ، بدترین حالت ضبط شده است.

قبل از همه گیری ، بدترین افت تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول سال 1958 بود که تولید ناخالص داخلی 10.0 درصد سالانه کاهش یافت. شوک اقتصادی در آوریل ، مه و ژوئن تقریباً چهار برابر شدیدترین کاهش در سه ماهه رکود اقتصادی بود.

مطابق اعلام BEA ، فعالیت اقتصادی در سه ماهه اول سال 2020 با 5.0 درصد پیمان شده است ، که فقط شروع ابتلا به بیماری انسداد عروق کرونور و قطع در ماه مارس بود.

خبر مرتبط  روسیه بیش از 200 میلیارد دلار برای مبارزه با فقر سرمایه گذاری خواهد کرد - RT Business News
همچنین در rt.com
“این آغاز بزرگترین بحران مالی در تاریخ ایالات متحده است”: پیتر شیف پیش بینی های بدی را برای Boom Bust انجام می دهدوی گفت: “كاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم ، پاسخ به COVID-19 را نشان داد ، زیرا دستورات” اقامت در خانه “كه در ماه مارس و آوریل صادر شد ، تا حدودی در ماه های مه و ژوئن در بعضی از مناطق كشور برداشته شد و پرداخت كمك های همه گیر دولت نیز انجام شد. توزیع شده به خانوارها و مشاغل ، “ BEA گفت.

“این منجر به تغییر سریع فعالیت شد ، زیرا مشاغل و مدارس به کار از راه دور ادامه دادند و مصرف کنندگان و مشاغل هزینه های خود را لغو ، محدود یا تغییر مسیر دادند.”

دفتر اضافه کرد که “اثرات کامل اقتصادی همه گیر COVID-19 در برآورد تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه دوم سال 2020 قابل اندازه گیری نیست زیرا اثرات به طور کلی در داده های منبع تعبیه شده است و نمی توان آنها را جداگانه شناسایی کرد.”

این گزارش انقباضات شدید در مصرف شخصی ، صادرات ، موجودی ها ، سرمایه گذاری و هزینه های دولت های ایالتی و محلی را نشان می دهد. مصرف شخصی که در طول تاریخ تقریباً دو سوم فعالیتهای ایالات متحده را به خود اختصاص داده است ، 25 درصد از کل Q2 را کم می کند ، و تقریباً تمام این افت خدمات را به خود اختصاص می دهد.

خبر مرتبط  ثروت میلیاردرهای آمریکایی در طول همه گیری بیش از 3 تریلیون دلار - RT Business News
همچنین در rt.com
یک مقام سابق صندوق بین المللی پول هشدار می دهد که رویداد “انفجار” می تواند DOLLAR ایالات متحده را جمع کند.گزارش “فقط برجسته می کند که چاله چقدر عمیق و تاریک است که اقتصاد در Q2 به وجود آمده است ،” به نقل از CNBC ، مارك زندی ، اقتصاددان ارشد تحلیلگر مدی ، گفت. “این یک سوراخ بسیار عمیق و تاریک است و ما از آن خارج می شویم ، اما خارج شدن از آن باید مدت زمان طولانی طول بکشد.” او گفت.

خبر مرتبط  سازنده مواد مخدر آمریكا می گوید كه داروی كروناویروس آن برای هر درمان تا 5700 دلار هزینه خواهد داشت - RT Business News

همچنین روز پنجشنبه ، دولت گزارش داد که هفته گذشته 1.43 میلیون آمریکایی برای بیکاری در ایالات متحده شکایت کرده اند که این رقم 12،000 نفر افزایش یافته است. اگرچه تقریباً مطابق با انتظارات بود ، اما این دومین هفته بود که پیگیر افزایش پرونده های بیکاری بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید