اعتماد هند ، غول ایالات متحده Exxon را شکست داد تا به دومین شرکت با ارزش جهان تبدیل شود – RT Business News

صنایع Reliance ، تحت کنترل تاجر میلیاردر Mukesh Ambani ، از سایر بزرگان انرژی پیشی گرفته است تا پس از ضرب و شتم نفتی آرامکو ، دومین شرکت بزرگ انرژی از نظر سرمایه گذاری بازار شوند.

سهام در کنگلومرا هند که اکثراً صاحب مشاغل مشغول انرژی و منابع و همچنین حوزه های دیگری مانند خرده فروشی و ارتباطات از راه دور است ، در پایان هفته بیش از چهار درصد افزوده شده است. سودهای اخیر ارزش این شرکت را به رکورد 14.15 تریلیون روپیه یا بیش از 189 میلیارد دلار افزایش داده است – علامتی که تاکنون هیچ شرکتی هندی از آن عبور نکرده است.
همچنین در rt.com
علی بابا فیس بوک را به عنوان ششمین شرکت با ارزش در جهان از بین بردخبر مرتبط  گمانه زنی های بازار و نه تقاضای واقعی ، نفت روسیه را به پایین ترین نرخ 20 سال فرو برد - RT Business News

این امر به صنایع Reliance اجازه داد تا از شرکت آمریکایی ExxonMobil سبقت بگیرند که روز جمعه با ضرر روبرو شد. در حالی که سهام آن کمتر از یک درصد کاهش یافته بود ، حدود یک میلیارد دلار ارزش بازار را از دست داد و با قیمتی کمتر از 184 میلیارد دلار رسید.

این امر باعث می شود تا تجارت هند به عنوان با ارزش ترین شرکت انرژی پس از سعودی آرامکو – که همچنین با ارزش بازار بیش از 1.7 تریلیون دلار با ارزش بازار بیش از 1.7 تریلیون دلار است ، به دنبال آن شرکت های اپل ، آمازون ، مایکروسافت و الفبای (گوگل) قرار بگیرند. صنایع Reliance در حال حاضر در رتبه 46 در بین با ارزش ترین شرکت های جهان قرار دارد و در بین دهمین شرکت در آسیا در رتبه دهم قرار دارد.

خبر مرتبط  قیمت دلار آمریکا در بازارهای جهانی در حال کاهش است - Goldman Sachs - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
با افزایش تنش ها با چین ، سرمایه گذاران آمریکایی پول بیشتری به هندوستان می زننددر حالی که کسب و کار انرژی حدود 80 درصد از درآمد Reliance را تشکیل می دهد (از پایان سال مالی گذشته) ، جذابیت این شرکت برای سرمایه گذاران ناشی از عملیات دیجیتالی و خرده فروشی آن است. Reliance Jio Platforms اخیراً بودجه ای را از طرف گوگل و فیس بوک جذب کرده است که دو غول فناوری ایالات متحده به تنهایی بیش از 10 میلیارد دلار در آن جمع آوری کرده اند.

خبر مرتبط  روسیه شروع به ساخت بزرگترین و قدرتمندترین یخچال هسته ای جهان برای سفرهای دریایی قطب شمال - RT Business News

با تشکر از افزایش قیمت سهام شرکت های Reliance Industries ، که در ماه مارس 135 درصد از پایین افزایش یافت ، مدیرعامل شرکت Mukesh Ambani اخیراً ثروتمندتر از وارن بافت ، رئیس Berkshire Hathaway ، وارن بافت و مدیر عامل مایکروسافت استیو بالمر شد. طبق گزارش شاخص بلومبرگ بیلیونرز ، سرمایه دار 63 ساله هندی اکنون پنجمین فرد ثروتمند کره زمین است و ارزش خالص 73.6 میلیارد دلار دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید