اشتهای هند برای طلا رشد می کند زیرا قیمت فلزات در کمترین قیمت چند ماه آویزان است – RT Business News

فصل عروسی و کاهش قیمت طلا تقاضا برای این فلز گرانبها را در هند افزایش داده است و این نشان دهنده بهبود احتمالی بازار است که در سه ماهه قبل 30 درصد کاهش چشمگیر داشته است.

رویترز به نقل از یک فروشنده مستقر در بمبئی با یک بانک واردکننده شمش ، گزارش داد که جواهرسازان هندی پس از مشاهده تقاضای خوب در جشنواره دیوالی ، که در اواسط نوامبر سال جاری برگزار شد ، برای جبران مجدد سهام عجله کرده اند.

روند مثبت نیز ممکن است تحت تأثیر اثر تقاضای به تعویق افتاده باشد. یکی دیگر از فروشندگان شمش طلا به رویترز گفت که مشتریان پس از به تعویق انداختن عروسی در چند ماه گذشته خریدهای عروسی را انجام می دهند زیرا این کشور قفل محکمی را برای مهار Covid-19 اعمال کرد.

خبر مرتبط  "معادن طلا در حال حاضر به معنای واقعی کلمه MINI های GOLD هستند" ، پیتر شیف به Boom Bust به RT می گوید - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
اقتصاد هند به دنبال ضربه ویروس کرونا به زندگی بازگشتدر حالی که تقاضای طلا معمولاً در طول جشنواره دیوالی و یک فصل شلوغ عروسی افزایش می یابد ، علاقه مشتریان نیز به دلیل قیمت های جذاب فعلی بود.

معاملات آتی شمش از اواخر سپتامبر بیشترین ضرر هفتگی را برای این کالا متحمل شده است ، به طوری که قراردادهای فوریه از هر اونس حدود 1850 دلار در روز دوشنبه کاهش یافته و در روز جمعه به 1،788.10 دلار بسته شده است. با وجود افت دلار آمریکا ، طلای Spot نیز پایین آمد. از آنجایی که فلز زرد به طور سنتی یک دارایی امن محسوب می شود ، ضعف گرین ارز معمولاً باعث افزایش قیمت شمش می شود.

خبر مرتبط  اقتصاد جهانی امسال به دلیل همه گیری 5.6٪ منقبض می شود - اخبار تجاری سازمان ملل - RT
همچنین در rt.com
تقاضای طلا به پایین ترین سطح 11 ساله سقوط می کند – شورای جهانی طلا“ما عمدتا به دلیل افت قابل توجه قیمت فلزات ، شاهد افزایش فعالیت در این هفته بوده ایم. بنابراین ، ما شاهد حرکت به سمت سود خرده فروشی هستیم. “ رویترز به نقل از Keanan Brackenridge ، مدیر محصول در LPM Group Ltd. وی اضافه کرد از این که برخی ترس از فروپاشی بیشتر قیمت را برای فروش طلا و گرفتن سود انتخاب کردند.

خبر مرتبط  Huawei با تلاش برای جلوگیری از بازار 5G اروپا - با ممنوعیت "مبهم" سوئد مبارزه می کند - RT Business News

تقاضای طلا و جواهر در هند در سه ماهه جولای-سپتامبر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به نصف کاهش یافت ، در حالی که طبق درخواست شورای جهانی طلا ، تقاضای کلی طلا یک سوم کاهش یافت. در همین حال ، تقاضای جهانی برای این فلز گرانبها 19 درصد کاهش یافت و به 892 تن رسید ، که کمترین میزان سه ماهه بیش از یک دهه گذشته بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید