اسپانیا با جستجوی روشی جدید برای مالیات بخشیدن به برنامه های پیام کوتاه – به غول های فناوری مانند فیس بوک و گوگل پیام می دهد – RT Business News

دولت اسپانیا با تلاش برای طبقه بندی افرادی مانند Facebook ، Telegram و شرکت مادر Google ، Alphabet ، به عنوان ارائه دهندگان مخابرات ، راهی جدید برای مالیات دادن به غول های فناوری ارائه داده است.

روبرتو سانچز ، وزیر ارتباطات ، روز جمعه لایحه جدیدی را ارائه كرد كه طبق آن همه شركت های ارائه دهنده خدمات ارتباط از راه دور مجبور به ثبت نام به عنوان اپراتورهای مخابراتی هستند – حتی اگر هیچ شماره تلفنی ارائه نكنند.

این قانون قرار است از طریق جلسات علنی و تصویب مجلس تصویب شود و انتظار نمی رود که تا پایان سال نهایی شود. اگر مادرید با ابتکار عمل ادامه دهد ، اگر درآمد عملیاتی سالانه آنها در این کشور بیش از 1 میلیون یورو باشد ، شرکتهای Big Tech باید همان هزینه – 1 یورو برای هر 1000 یورو درآمد ناخالص – را به عنوان شرکتهای حمل و نقل سنتی پرداخت کنند. بنابراین آنها باید فروش خود را از خدمات پیام رسان در کشور افشا کنند.

خبر مرتبط  به گفته تحلیلگران - طلا در 4000 دلار به واكسن كروناویروس و انتخابات آمریكا می تواند این دوره را تغییر دهد.
همچنین در rt.com
6 تایتان برتر فناوری ایالات متحده بیش از 1 تریلیون دلار در فروش وال وال استریت ضرر می کننددر حالی که گفته می شود سانچز گفته است كه این اقدام هیچ شركت خاصی را هدف قرار نمی دهد ، این قانون احتمالاً بر سرویس هایی مانند WhatApp ، Telegram و Google’s Hangouts تأثیر می گذارد ، كه افراد بیشتر از این به جای تماس های متداول و پیامک های مدرسه قدیمی از آنها استفاده می کنند.

ادامه مطلب

یک مشاور صنعت به بلومبرگ گفت که تیتان های فناوری مانند گوگل و فیس بوک مدت هاست که از نبود مقررات بهره مند هستند. طبق گفته چتان شرما ، این شرکت ها “بدیهی است که خواهان مهار آزاد هستیم زیرا هر نوع مقررات آنها را مسئول می داند ، که در صورت عدم رعایت آنها می تواند منجر به جریمه شود.”

با این حال ، با توجه به اینکه برنامه هایی مانند WhatsApp – یکی از محبوب ترین سرویس های پیام رسان در جهان – اجرای این معیار دشوار است ، درآمد زیادی برای صاحبش فیس بوک ایجاد نمی کند. این غول فناوری ایالات متحده در سال 2014 این پیام رسان را با قیمت هنگفت 19 میلیارد دلار خریداری کرد.

خبر مرتبط  Covid-19 تا سال 2021 حدود 150 میلیون نفر را به فقر شدید سوق خواهد داد - بانک جهانی - اخبار تجاری RT

وزیر اسپانیایی خاطرنشان کرد ، در حالی که این خدمات عمدتا در حال حاضر رایگان هستند ، اما این ممکن است برای همیشه دوام نیاورد ، و تأکید کرد: “اپراتورها” در اسرع وقت به مقررات وارد شوید. قابل ذکر است ، فیس بوک مدتهاست که در نظر دارد برنامه های خود را برای درآمدزایی از واتس اپ – از ابتکارات تبلیغاتی که اکنون رها شده است تا دریافت هزینه از پرداخت درون برنامه ای ، در نظر بگیرد.

خبر مرتبط  استراتژیست اصلی به Boom Bust گفت: "روزهای نامطبوع" برای بورس سهام ایالات متحده مهم نیست و دولت چه کاری را انجام می دهد - RT Business News

مالیات پیشنهادی مطابق با ابتکار عمل گسترده تری در اروپا است که از غول های اینترنتی آمریکایی بابت درآمد حاصل از محل دریافت می کند. اسپانیا پیش از این برای شرکت هایی مانند فیس بوک ، آلفابت ، اپل و آمازون مالیات سه درصدی تهیه کرده است. این مالیات تا ماه دسامبر اجرا نمی شود ، زمانی که انتظار می رود اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) در مورد مالیات مشترک فناوری به توافق برسند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید