اسرائیل امسال به منطقه آزاد تجاری به رهبری روسیه می پیوندد – RT Business News

طبق گفته رئیس وقت اسرائیل یاکوف لیون ، توافقنامه تجارت آزاد بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا روسیه (EEU) و اسرائیل ممکن است در سال 2020 منعقد شود.

وی گفت: “یك مسئله مهم كه ما به آن می پردازیم منطقه آزاد تجارت بین اسرائیل و اتحادیه اقتصادی اوراسیا است. من فکر می کنم امسال تمام امكانات برای نهایی كردن مذاكرات وجود دارد [the agreement] و آن را پیاده سازی کنید ، “ وی در مصاحبه ای که جمعه از تلویزیون روسیا 24 پخش شد ، گفت.

خبر مرتبط  روسیه منجر به صعود سهام چهارم در بازار نوظهور به بالای چهار ماه شد - RT Business News

“این همچنین انگیزه مهمی را برای روابط اقتصادی دوجانبه ما ایجاد خواهد کرد.” این دیپلمات اسرائیلی افزود:

اتحادیه تجاری که در سال 2015 تاسیس شد ، EEU بر پایه اتحادیه گمرک روسیه ، قزاقستان و بلاروس است. بعداً به ارمنستان و قرقیزستان پیوستند. در سال 2016 ، ویتنام رسماً اولین کشور غیر منطقه ای شد که به این بلوک پیوست. این اتحادیه برای اطمینان از حرکت آزاد کالاها ، خدمات ، سرمایه و کارگران بین کشورهای عضو طراحی شده است.

خبر مرتبط  تقاضای جهانی نفت 8 درصد در سال 2020 کاهش خواهد یافت - صندوق بین المللی پول - اخبار بازرگانی RT
همچنین در rt.com
اتحادیه پولی عاری از دلار: منطقه آزاد تجارت به رهبری روسیه ممکن است ارز واحد را اتخاذ کندبیش از 50 کشور و سازمان های بین المللی از جمله چین ، اندونزی ، اردن ، تایلند و برخی از کشورهای آمریکای جنوبی ابراز علاقه کرده اند که تجارت آزاد با اتحادیه اروپا برقرار کنند. ویتنام ، سنگاپور و صربستان قبلاً به بلوک تجارت پیوسته اند. در حال حاضر مذاکرات با مصر ، اسرائیل و آرژانتین در حال انجام است.

خبر مرتبط  شرکت فناوری روسی Yadro از بازار چین برای ذخیره سازی داده های داخلی فراتر از Huawei در چین - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید