استفان روچ ، اقتصاددان کهنه کار ، هشدار می دهد که سقوط دلار آمریکا قریب الوقوع است – RT Business News

یک اقتصاددان سابق مورگان استنلی معتقد است ، اگرچه همه گیر کوروی ویروس ممکن است آخرین ناخن در تابوت وضعیت دلار آمریکا به عنوان ارز اصلی ذخیره شود ، دانه کاهش اجتناب ناپذیر آن مدتها پیش کاشته شده است.

به گفته استفان روچ ، به دلیل کمبود پس انداز داخلی آمریکا و کسری بودجه عظیم ، روند صعودی پیش بینی می شود.

“اقتصاد آمریكا مدتهاست كه تحت تأثیر عدم تعادل كلان اقتصادی قرار گرفته است ، یعنی نرخ پس انداز داخلی بسیار پایین و كسر مزمن حساب جاری ،“روچ ، که همکار ارشد دانشگاه ییل است ، به CNBC گفت.

خبر مرتبط  بهمن ورشکستگی ها تهدید می کند که بطور دائم شغل های بیشتری در ایالات متحده را از بین می برد - خودی سابق فدرال رزرو می گوید Boom Bust - RT Business News
همچنین در rt.com
بدهی ملی ایالات متحده به 26 تریلیون دلار رسیده است و فقط در یک ماه 1 تریلیون دلار افزایش یافته استعلیرغم قدرت فعلی دلار آمریکا ، به عنوان سرمایه گذاران به دنبال ایمنی هستند ، اما قرار است افت شود “خیلی تند” ، از دست دادن حداکثر 35 درصد در برابر ارزهای یک سبد گسترده شرکای تجاری آمریکا. روچ پیشتر هشدار داده بود كه این امر به همراه افزایش قیمت برای مصرف كنندگان آمریكایی منجر به تورم و كاهش ترك تجارت خواهد شد. طبق پیش بینی وی ، این ممکن است فقط در دو سال اتفاق بیفتد.

خبر مرتبط  قیمت نفت امیدوار است که تولید کنندگان بزرگ جهانی به رهبری روسیه و عربستان سعودی کاهش عرضه را افزایش دهند - RT Business News

“در عین حال ، آمریکا از جهانی شدن فاصله می گیرد و برای جدا کردن خود از سایر نقاط جهان متمرکز شده است.” روچ گفت. “این یک ترکیب کشنده است.”
همچنین در rt.com
دلار را تخلیه کنید: روسیه اکنون بیش از 96٪ از بدهی های خود در ایالات متحده را رها کرده استروچ در مقاله قبلی برای بلومبرگ خاطرنشان كرد كه سهم دلار در ذخایر رسمی ارز خارجی طی دو دهه حدود 10 درصد كاهش یافته است و این می تواند بیشتر “در سالهای آینده شتاب بیشتری کسب کنید.”

او همچنین معتقد است که تضعیف گرینگا با افزایش یورو و یوان همزمان شده است.

خبر مرتبط  منطقه یورو پس از بدترین سه ماهه خود با بحران عمیق اقتصادی روبرو است - RT Business News

“با توجه به اینکه چین و منطقه یورو 40 درصد تجارت ایالات متحده را تشکیل می دهند ، من اولین کسی هستم که می پذیرم ریاضیات سقوط یک دلار افزوده نمی شود ، مگر اینکه آن دو ارز به شکلی که من انتظار دارم ، به طور قابل توجهی افزایش یابد.” او گفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید