استرالیا متعهد شد چین را در ازای افزایش تعرفه های تجاری بین دو کشور به WTO بکشاند – RT Business News

وزیر تجارت استرالیا گفت که کانبرا ممکن است شکایت رسمی خود را در مورد وظایف ضد دامپینگ پکن در مورد جو به سازمان تجارت جهانی (WTO) ارائه دهد.

“من انتظار دارم که نتیجه آن باشد ،” وزیر تجارت سایمون بیرمنگام روز یکشنبه در مصاحبه ای با پخش کننده ABC در پاسخ به این س askedال که آیا پرونده WTO در مورد جو امکان پذیر است ، گفت. “ما دقیقاً چه زمانی کار می کنیم و مطمئن می شویم که شواهد را در کنار هم قرار داده ایم.”
همچنین در rt.com
پکن در پاسخ به دامپینگ قیمت ، تعرفه های 212 درصدی را برای شراب استرالیا تحمیل می کندچین ، که بزرگترین بازار صادراتی جو استرالیا است ، در ماه مه بیش از 80 درصد عوارض به این محصول تحمیل کرد که نشان داد محصول در چین ریخته می شود و به تولیدکنندگان داخلی صدمه می زند. تخمین زده می شود که این تعرفه های کلان برای اقتصاد استرالیا سالانه 500 دلار استرالیا (369 دلار آمریکا) هزینه داشته باشد.

خبر مرتبط  چرا فیس بوک فقط داده های شما را اگر اینقدر با ارزش است خریداری نمی کند؟ RT's Boom Bust به بحث و جدال درباره حریم خصوصی WhatsApp می پردازد - RT Business News

وزیر تجارت گفت كه استرالیا قبلاً ابراز نگرانی كرده است “تجمع مصادیق تصمیمات نامطلوب تجاری از چین” در جلسه کمیته کالاهای تجاری WTO هفته گذشته.

ادامه مطلب

“ما این موارد را پیشرفت بسیار نگران کننده ای می دانیم. ما از طریق WTO آنها را صدا می کنیم ، در حالی که هنوز از همه این فرایندها در سیستم چینی برای حل آنها استفاده می کنیم. “ بیرمنگام اشاره کرد.

جو تنها محصولی نیست که در درگیری میان کانبرا و پکن گرفتار شده است. پیش از این پکن حمل و نقل زغال سنگ استرالیا را متوقف کرده بود و واردات 700 میلیارد استرالیا (516 میلیون دلار) از بنادر چین مسدود شده بود. چین همچنین برخی از حمل و نقل گوشت گاو از استرالیا را ممنوع کرد و بیش از 200 درصد از شراب استرالیا را به عنوان دلیل دامپینگ عنوان كرد. این اقدام قرار است صادرکنندگان شراب استرالیایی را با بزرگترین بازار در معرض خطر مواجه کند.

خبر مرتبط  بازگشت قیمت اکنون قابل مشاهده است زیرا ارزش روبل زیر 70 دلار است - RT Business News

بیرمنگام گفت ، اما محدودیت های دیگر مانند شراب مشمول پرونده احتمالی تجارت جهانی نخواهد بود. او اقدام چین در شراب را “اعمال موقت تعرفه ها” و گفت که هنوز می توان از طریق فرایندهای داخلی چین کار کرد.

تنش ها میان دو کشور طی سه سال گذشته افزایش یافته است ، به ویژه پس از اینکه کانبرا Huawei و ZTE چین را از عرضه 5G خود منع کرد. اوضاع پس از آنکه استرالیا خواستار تحقیق بین المللی درباره ریشه شیوع ویروس کرونا شد ، بدتر شد.

خبر مرتبط  بانک مرکزی روسیه می گوید - ارزهای دیجیتال ممکن است شبکه پرداخت جهانی SWIFT را به چالش بکشد - RT Business News

کانبرا امیدوار بود بعد از اینکه دو کشور به یکی از بزرگترین مناطق تجارت آزاد جهان تبدیل شدند ، تنش ها با پکن کاهش یابد. در 15 نوامبر ، ده کشور آسه آن و پنج کشور دیگر آسیا و اقیانوسیه یک معامله گسترده تجاری به نام مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای (RCEP) امضا کردند. این توافقنامه حدود 2.2 میلیارد نفر را شامل می شود که دارای اندازه بازار 26.2 تریلیون دلار یا 30 درصد تولید ناخالص داخلی جهان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید