ارز ایران در میان تنش های شدید با ایالات متحده به پایین ترین سطح پایین سقوط می کند – RT Business News

ریال ایران در روز یکشنبه ، اندکی پس از آنکه واشنگتن تحریم های گسترده علیه تهران را علی رغم مخالفت جامعه بین المللی و متحدان خود ، دوباره احیا کرد ، در پایین ترین سطح خود قرار گرفت.

براساس سایت ارزی ایران Bonbast.com ، دلار در بازار غیر رسمی تا 273000 ریال فروخته می شد. واحد پول ایران طی 24 ساعت دو درصد در برابر دلار آمریکا افت کرد – دومین بار در هفته است که به پایین ترین سطح رسیده است. ریال امسال تقریباً نیمی از ارزش خود را از دست داده و از ماه ژوئن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
همچنین در rt.com
روحانی می گوید که ایالات متحده “با شکست روبرو می شود” زیرا تلاش برای تحمیل مجدد تحریم های سازمان ملل علیه ایران با مخالفت بین المللی روبرو شدخبر مرتبط  ادعاهای هفتگی بیکاری ایالات متحده برای اولین بار از اواسط ماه مارس به زیر 1 میلیون نفر کاهش می یابد - RT Business News

اقتصاد ایران وقتی گرما بر سر اقتصاد خود گذاشت عمده درآمد خود را از دست داد “حداکثر فشار” مبارزات انتخاباتی علیه جمهوری اسلامی ، پس از خروج آن از توافق هسته ای برجسته در سال 2018. دولت ترامپ در تلاش است تا بخش نفت ایران را خفه کند ، با خاتمه دادن به معافیت خریداران نفت خام ایران و تهدید به تحریم هر کسی که چنین خریدهایی را انجام می دهد ، پایان دهد.

واشنگتن در اقدامی که باعث تشدید تنش ها شد ، اواخر روز شنبه بازگشت یک جانبه “تقریباً همه “ تحریم های سازمان ملل علیه ایران که طبق برنامه جامع اقدام مشترک (JPCOA) برداشته شد. این توافق نامه که در سال 2015 توسط ایران ، ایالات متحده آمریکا ، روسیه ، چین ، انگلیس ، آلمان و فرانسه امضا شد ، با هدف متوقف کردن برنامه هسته ای ایران در ازای تخفیف تحریم ها بود. از زمان بازگشت ایالات متحده به سیاست های تحریمی خود ، جمهوری اسلامی به تدریج مقیاس بخشیدن به تعهدات خود را تحت برجام آغاز کرده است ، اگرچه آنها آنها را کاملاً کنار نگذاشته است.

خبر مرتبط  نخست وزیر مودی گفت ، نشانه های "شاخه های سبز" در اقتصاد هند ، همچنان که کشور به بهبود همه گیر ادامه می دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
داده های چینی نشان می دهد پکن به واردات نفت ایران ادامه می دهدطرف های اروپایی باقیمانده ، که سخت تلاش کرده اند تا توافق به طور کامل از بین نرود ، گفت ایالات متحده “مکانیسم snapback” هیچ نتیجه حقوقی ندارد ، زیرا ایالات متحده دیگر بخشی از این توافق نامه نیست. کشورهای اروپایی از زمان خروج آمریکا با واشنگتن بر سر ایران اختلاف داشتند و مکانیزم تجاری ویژه ای را ایجاد کرده اند ، ابزار حمایت از مبادلات تجاری ، معروف به INSTEX ، برای جلوگیری از برخی محدودیت های ایالات متحده.

خبر مرتبط  بدهی ملی ایالات متحده به 26 تریلیون دلار رسیده است و فقط در یک ماه 1 تریلیون دلار افزایش می یابد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید