ارزش بازار شرکت های چینی به رکورد بالا می رسد – RT Business News

سرمایه بازار کلیه شرکت های معامله در بورس سهام چین به رکورد 10 تریلیون دلار رسیده است ، زیرا سرمایه گذاران در میان عدم اطمینان ویروس کرونا در دومین اقتصاد بزرگ جهان شرط بندی می کنند.

گزارش فایننشال تایمز با استناد به محاسبات بلومبرگ ، ارزش کل کلیه سهام ذکر شده در بورس سهام در شانگهای و شنژن با بسته شدن بازارها در روز سه شنبه ، همان روزی که پکن داده های تجاری مثبت خود را منتشر کرد ، قله جدید 10.08 تریلیون دلار را تأمین کرد. نقطه عطف قبلی 10.05 تریلیون دلار در اواسط ژوئن 2015 ثبت شد ، پس از آن بازار سهام چین شاهد یک سقوط تاریخی بود که تقریبا نیمی از ارزش خود را طی ماه ها از بین برد.

خبر مرتبط  قیمت های نفت در حالی که دلار آمریکا تضعیف شده و کاهش عربستان در آستانه 10 ماه گذشته به بالاترین سطح خود رسیده است - RT Business News
همچنین در rt.com
عرضه IPO چینی در مبادلات ایالات متحده تحت ترامپ تسریع شد – گزارشبرای جبران ضرر و زیان دومین اقتصاد بزرگ دنیا بیش از پنج سال طول کشید. سهام چین در ماه های اخیر پس از ایجاد وحشت در بازارهای جهانی در ماه مارس ، موفق به بهبودی شدند. سهام از ماه ژوئیه به نقطه عطف 10 تریلیون دلار نزدیک شده اند و سرانجام در اوایل این هفته از مرز بالاتر رفتند.

“این یک عدد معنی دار است ، به ویژه پس از مکث در تجمع سهام ،” به گزارش بلومبرگ ، هائو هونگ ، استراتژیست ارشد Bocom International در هنگ کنگ ، گفت. “ممکن است اکنون که بازار اصلاحات مانند سیستم IPO مبتنی بر ثبت نام اعمال شده است ، ارزش بازار چین می تواند سریعتر گسترش یابد.”

این تجمع اخیر با چندین عامل تأمین شد ، از جمله بهبود سریع اقتصاد چین ، که اولین کسی بود که از بیماری همه گیر رنج می برد ، افزایش ارزش یوان و تعداد بیشتری از IPO شرکت های چینی. راه اندازی سال گذشته بازار Star به سبک Nasdaq شانگهای نیز به جذب سرمایه بیشتر کمک کرد.

خبر مرتبط  سفارش شما ، آقا! ربات ها تحویل وعده های غذایی رستوران را در مسکو آغاز می کنند (عکس ، فیلم) - RT Business News
همچنین در rt.com
هواوی چین امیدوار است که در میان فشارهای تحریم های آمریکا بتواند شبکه های 5G اروپا را حفظ کنددر حالی که برخی از سرمایه گذاران هنوز درباره هیئت مدیره یک ساله بازار فناوری محتاط هستند ، تحلیلگران می گویند از زمان بروز حباب سال 2015 ، وضعیت بازار سهام چین به طور کلی تغییر کرده است. آنها همچنین خاطرنشان كردند كه هم اكنون عوامل خطر برای پكن قابل كنترل و كنترل هستند ، در حالی كه سهم سرمایه گذاران نهادی و خارجی افزایش یافته و كمك مالی مالی حاشیه دو برابر كمتر از پنج سال پیش است.

خبر مرتبط  قیمت نفت خام ایالات متحده می تواند بدترین وضعیت روز جهان را با ثبت نام از فضای ذخیره سازی ثبت کند - RT Business News

“بدیهی است سوالی که به ذهن خطور می کند این است که آیا ارزیابی مانند گذشته حباب دار است؟ [in 2015] و پاسخ منفی است،” فرانک بنزیمرا ، رئیس استراتژی سهام آسیا در Societe Generale ، به Financial Times گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید