ارائه دهندگان شاخص جهانی وال استریت را دنبال می کنند ، سهام مخابرات چینی را حذف می کنند – RT Business News

ناشر شاخص آمریكایی MSCI و دیگران – FTSE Russell و S&P Dow Jones Indices – از حذف شركت های مخابراتی چینی از معیارهای خود به دلیل ممنوعیت سرمایه گذاری ایالات متحده ، و فروش گسترده سهام آسیب دیده خبر داد.

MSCI آخرین نفری بود که اعلام کرد اوراق بهادار سه شرکت چینی با معامله هنگ کنگ – China Mobile ، China Telecom و China Unicom Hong Kong – از شاخص های خود حذف می شود ، زیرا این تصمیم از زمان بسته شدن روز جمعه قابل اجرا است. اظهارات مشابهی قبلاً توسط همتایان انگلیسی FTSE Russell و S&P Dow Jones Indices ارائه شده بود ، و این دو کامپایلر قرار است سه شنبه مخابرات را از تاریخ دوشنبه کنار بگذارند.
همچنین در rt.com
هشدار پکن در مورد انتقام جویی در برابر حذف شرکت های چینی توسط ایالات متحده ، که “خلاف قوانین و منطق بازار” استخبر مرتبط  اقتصاد عربستان سعودی به شدت از سقوط قیمت نفت ضربه خورد - RT Business News

هر سه ارائه دهنده به دستور رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ استناد كردند كه در آن آمریكایی ها از داشتن یا تجارت اوراق بهادار شركتهای چینی كه ادعا می كنند آمریكا با ارتش چین ارتباط دارند ممنوع است. این ممنوعیت که در ماه نوامبر وضع شد ، بیش از 30 شرکت را هدف قرار داده و در حال حاضر منجر به حذف سایر شرکت های چینی از شاخص های جهانی شده است. Alibaba و Tencent تیتان های بزرگ شرکت های چینی نیز می توانند به ممنوعیت سرمایه گذاری اضافه شوند ، و این امر باعث تشدید تنش بین بزرگترین اقتصادهای جهان می شود.

ادامه مطلب

ناشران شاخص مجبور شدند رشته های مخابراتی چین را به دنبال تصمیم حذف بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) کنار بگذارند ، که فقط در یک هفته سه بار نظر خود را نسبت به شرکت ها تغییر داد ، اما سرانجام برای حذف سهام خود به برنامه اولیه بازگشت ، ایجاد سردرگمی در بین سرمایه گذاران و ایجاد نوسانات شدید قیمت سهام.

خبر مرتبط  بیت کوین احیاگر پس از افتادن هفته گذشته به بالاترین حد خود فشار می آورد - اخبار کسب و کار RT

اگرچه سرمایه گذاران هنوز 11 ماه نوامبر برای واگذاری فرصت دارند ، اما سهام هر سه شرکت در روز جمعه ضررهای زیادی داشت. سهام چین موبایل در هنگ کنگ به پایین ترین حد خود در بیش از 14 سال رسید و بیش از چهار درصد ضرر کرد. ضررهای مشابهی در سهام China Telecom مشاهده شد ، در حالی که China Unicom 11 درصد کاهش یافت. به گفته رویترز ، فروش بیش از 5 میلیارد دلار ارزش شرکت های آسیب دیده در هنگ کنگ از بین رفته است.

در حالی که برخی از سرمایه گذاران ، از جمله آمریکایی ها ، برای از بین بردن سهام خود در لیست سیاه هجوم آوردند ، دیگران از این فرصت برای یافتن معاملات استفاده کردند. رویترز با استناد به اپراتور بورس اوراق بهادار هنگ کنگ و Clearing Ltd. گفت: سهام اصلی سرزمین اصلی در برخی از شرکت های آسیب دیده تقریباً سه برابر شده است.

خبر مرتبط  سازمان ملل هشدار می دهد كه سرمایه گذاری مستقیم مستقیم خارجی جهانی در سال جاری 40 درصد كاهش یافته است - RT Business News

برخی از سرمایه گذاران که وضعیت فعلی را فرصتی برای خرید می دانند می گویند ممکن است به محض ترک رسمی ترامپ روند کار تغییر کند ، در حالی که برخی دیگر می گویند حتی در صورت ممنوعیت ممنوعیت ، هیچ ارتباطی با اصول آسیب دیده ندارد شرکت ها علاوه بر این ، چین ممکن است از حذف لیست ایالات متحده سود ببرد ، زیرا شرکت های آغاز شده از مبادلات ایالات متحده لیست های ثانویه ای را در هنگ کنگ دارند یا خواهند داشت ، و این باعث جذابیت بیشتر بازار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید