اتومبیل های خودمختار ممکن است قبل از پایان دهه – بزرگترین خودروساز جهان – RT Business News در جاده ها قرار بگیرند

هربرت دیس ، رئیس فولکس واگن پیش بینی کرده است که اتومبیل های خودران ممکن است از سال 2025 تا 2030 برای فروش در دسترس باشند. شرکت وی ، پیشروترین خودروساز جهانی در زمینه فروش خودرو ، در حال حاضر سرمایه گذاری خود را در این فناوری افزایش داده است.

مدیر عامل شرکت در گفتگو با مجله هفتگی آلمانی Wirtschaftswoche گفت که این روند با توسعه سریع تراشه های رایانه ای و هوش مصنوعی (AI) که این شرکت قبلاً گفته بود یکی از اصلی ترین چالش های تکامل اتومبیل های خودمختار است ، سرعت می گیرد.

“قابل پیش بینی است که سیستم ها به زودی قادر به تسلط بر حتی شرایط پیچیده رانندگی خودکار باشند” دیس ، همانطور که توسط انتشارات ذکر شده است ، گفت.

خبر مرتبط  چین مانع واردات گوشت خوک آلمان در مورد تب خوکی آفریقایی می شود - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
حرکت ، ماسک! فولکس واگن و تویوتا برای به چالش کشیدن تسلط بر بازار خودروهای الکتریکی تسلا دست به خیز زدندخودروسازان جهانی بودجه فناوری های وسایل نقلیه دیجیتال و الکتریکی را افزایش داده اند. فولکس واگن تقریباً نیمی از بودجه 150 میلیارد یورویی خود را برای تحرک الکترونیکی ، اتومبیل های هیبریدی ، سیستم عامل وسیله نقلیه بدون درز و مبتنی بر نرم افزار و همچنین فن آوری های خودران در نظر گرفت ، این شرکت در ماه نوامبر اعلام کرد.

رئیس VW همچنین به پیشرفت های رقبای این شرکت اشاره کرد و گفت تحت تأثیر تلاش های شرکت آمریکایی Waymo و Elon Musk’s Tesla تحت تأثیر قرار گرفته است. او دومی را نه فقط یک شرکت اتومبیل خواند ، بلکه “یک شبکه عصبی” که مهارت رانندگی خود را بهبود می بخشد.

خبر مرتبط  حدود 2 بیلیون نفر ممکن است به دلیل بیماری همه گیر در دو ماه آینده شغل خود را از دست بدهند - RT Business News

علی رغم Waymo ، یکی از شرکت های تابعه گوگل ، که در زمینه گسترش خدمات خودکار سوارکاری خود پیشرفت چندانی نداشته است ، بر اساس رتبه بندی Guidehouse Insights در سال 2020 ، اخیراً به عنوان رهبر صنعت خودروهای خودکار شناخته شده است.
همچنین در rt.com
China Xpeng از نمونه اولیه اتومبیل های پرنده در نمایشگاه بزرگ اتومبیل پکن رونمایی کردVW از بین 18 تولیدکننده ارزیابی شده توسط تحلیلگران در رتبه هفتم قرار گرفت. سال گذشته ، این خودروساز آلمانی با همکاری فورد در زمینه تحرک الکترونیکی و وسایل نقلیه خودران کار کردند. VW گفت که قصد دارد سهمی در شرکت فرعی Argo AI به منظور توسعه فناوری برای بازارهای ایالات متحده و اروپا خریداری کند.

خبر مرتبط  سقوط سهام به دلیل عدم موفقیت یورو در محرک جدید کورو ویروس - RT Business News

تسلا در مقام آخر قرار گرفت ، و گزارش در توانایی کامل رانندگی اتومبیل های خود شک کرد. با این حال ، ماسک ماه گذشته فاش کرد که می خواهد سیستم خلبان خودکار را به طور قابل توجهی گسترش دهد و این ویژگی را به دارندگان بیشتری ارائه دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید