اتحادیه اروپا پس از تحقق الزامات سازمان تجارت جهانی در مورد اختلاف ایرباس ، تعرفه های بالابر ایالات متحده “بی درنگ” را خواستار – RT Business News

کمیسیون اروپا پس از اعلام غول هوایی Airbus ، گفت كه ایالات متحده مطابق با احكام سازمان تجارت جهانی (WTO) ، از آمریكا خواسته است وظایف “غیرقابل توجیه” را در زمینه صادرات اتحادیه اروپا یا قصاص چهره برطرف كند.

برنامه ریز اروپایی ایرباس روز جمعه اعلام کرد “مرحله آخر” برای پایان دادن به اختلاف طولانی یارانه ها ، که در هسته اختلاف بین بروکسل و واشنگتن بوده است. این شرکت اعلام کرد که نرخ بهره بالاتر وام های دولتی را که از دولت فرانسه و اسپانیا دریافت کرده است برای کمک به توسعه جت A350 خود پذیرفته است.
همچنین در rt.com
ایالات متحده با توجه به تحمیل میلیارد ها تعرفه جدید برای طیف گسترده ای از کالاهای اروپایی“امروز ، دولت های فرانسه و اسپانیا با Airbus SE موافقت کردند تا شرایط سرمایه گذاری پرتاب قابل بازپرداخت اعطا شده برای توسعه هواپیمای A350 را برای بازتاب شرایط بازار اصلاح کنند.” کمیسیون اروپا در مورد این تصمیم گفت.

خبر مرتبط  Covid-19 ممکن است باعث عمیق ترین بحران اقتصادی "در طول زندگی ما" شود - رئیس WTO - اخبار تجارت RT

هم تولید کننده و هم اتحادیه اروپا تأكید كردند كه این اقدام هرگونه زمینه ای برای تعرفه های ایالات متحده ، كه به ویژه در شرایط اقتصادی فعلی آسیب می بینند ، از بین می برد ، زیرا جهان همچنان با شیوع coronavirus مقابله می كند. سال گذشته ، تعرفه های مجازاتی ایالات متحده 7.5 میلیارد دلار کالای اتحادیه اروپا را هدف گرفت – بزرگترین مجازات مجاز تا کنون توسط WTO.

بیشتر بخوانید

“تعرفه های غیرقابل توجیه در مورد محصولات اروپایی قابل قبول نیست ، و ناشی از پیروی از پرونده Airbus ، ما اصرار داریم كه ایالات متحده فوراً این تعرفه های غیرقابل توجیه را برداشته شود.” گفت کمیسر تجارت فیل هوگان.

خبر مرتبط  پیروزی در انتخابات ترامپ باعث تقویت بازار سهام ایالات متحده خواهد شد ، پیروزی Biden-Harris "فاجعه بار" خواهد بود - مارک موبیوس - RT Business News

مقام ارشد تجارت بلوک افزود: اگر طرفین نتوانند به توافق برسند ، بروکسل خواهد شد “آماده باشید تا از حقوق تحریم خود به طور کامل استفاده کند.” براساس این کمیسیون ، اتحادیه اروپا قبلاً محصولاتی را انتخاب کرده است که به طور بالقوه می توانند تحت اقدامات تلافی جویانه آن قرار گیرند. این موضوع همچنین به یک مورد موقت سازمان تجارت جهانی اشاره کرد که شامل حمایت ناعادلانه از هواپیمای هوایی ایالات متحده Beemoth Boeing است که می تواند در اواخر سال جاری به وظایف مجازات اتحادیه اروپا بر کالاهای آمریکایی منجر شود.

نبرد حقوقی فراتر از آتلانتیک در سال 2004 آغاز شد ، هنگامی که دولت ایالات متحده انگلیس ، فرانسه ، آلمان و اسپانیا را به ارائه یارانه و کمک های غیرقانونی برای پشتیبانی از ایرباس متهم کرد. در همین زمان ، اتحادیه اروپا شکایتی مشابه در مورد یارانه های ایالات متحده برای بوئینگ ارائه داد.

خبر مرتبط  سقوط بازار نفت آمریكا در سقوط تاريخي به NEGATIVE - RT Business News

ایالات متحده پس از کسب جایزه 7.5 میلیارد دلاری در پرونده ایرباس ، تعرفه 10 درصدی برای اکثر جت های ایرباس ساخت اروپا و وظایف 25 درصدی را در لیست محصولات اتحادیه اروپا ، اعم از پنیر گرفته تا زیتون و ویسکی وضع کرد. در ماه ژوئن ، دولت ترامپ باعث افزایش ردیف تجارت شد و تهدید کرد که تعرفه های جدید به ارزش 3.1 میلیارد دلار برای صادرات از فرانسه ، آلمان ، اسپانیا و انگلیس را اعمال می کند و واکنش شدید بروکسل را برانگیخت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید