اتحادیه اروپا رای دادگاه را به چالش می کشد که به اپل اجازه می دهد از پرداخت صورتحساب مالیات 15 میلیارد دلاری جلوگیری کند – RT Business News

کمیسیون اروپا روز جمعه اعلام کرد که از رای دادگاهی که به دلیل رکورد 13 میلیارد یورویی (15.12 میلیارد دلار) لایحه مالیاتی ایرلند ، طرف اپل بوده است ، تجدیدنظر می کند.

“کمیسیون تصمیم گرفته است که به رای دادگاه عمومی ژوئیه سال 2020 در مورد پرونده کمک دولت اپل در ایرلند در دادگاه دادگستری اروپا اعتراض کند” مارگرت وستاگر ، رئیس رقابت اتحادیه اروپا در بیانیه ای گفت.

وی گفت دادگاه عمومی مطرح كرد “مسائل مهم حقوقی” در حکم خود ، اضافه می کند که “کمیسیون همچنین با احترام در نظر می گیرد که در قضاوت خود ، دادگاه عمومی مرتکب خطاهای قانونی زیادی شده است.”

به گفته وستاگر ، همان دادگاه قبلاً اعلام كرده بود كه كشورهای عضو اتحادیه اروپا باید علی رغم توانایی تنظیم قوانین مالیات خود ، به معاهدات اروپا احترام بگذارند. “ما باید به استفاده از تمام ابزارهایی که در اختیار داریم ادامه دهیم تا شرکت ها سهم عادلانه مالیات خود را پرداخت کنند” او گفت.

خبر مرتبط  TikTok از ترامپ برای لغو ممنوعیتی که می تواند "جامعه آنلاین را نابود کند" شکایت کرد - گزارش - RT Business News
همچنین در rt.com
دادگاه به نفع اپل در پرونده مالیاتی 15 میلیارد دلاری RECORD علیه اتحادیه اروپا رای داددر ماه ژوئیه ، دادگاه عمومی اتحادیه اروپا حکم داد که کمیسیون ثابت نکرده است که اپل از طریق مالیات ایرلند امتیاز اقتصادی گرفته است.

تیم کمیسیون ، به رهبری وستاگر ، در سال 2016 استدلال کرد که غول فناوری پس از اعطای این کشور ، مجبور است 13 میلیارد یورو مالیات پرداخت نشده به ایرلند بازپرداخت کند “مزایای مالیاتی ناعادلانه” به شرکت

خبر مرتبط  روسیه 4.4 میلیارد دلار به ذخایر فارکس تنها در یک هفته - RT Business News اضافه می کند

اپل و ایرلند هر دو این ادعا را رد کرده اند ، به گفته اپل که هرگز درخواست تنظیم خاصی نکرده و اتحادیه اروپا سعی کرده است تاریخ را بازنویسی کند. تیم کوک ، مدیر عامل شرکت اپل ، حتی این رفع اشکال را نامیده است “کليه چرندات سياسي”

کمیسیون اروپا اکنون پرونده را به بالاترین دادگاه اروپا می رساند.

خبر مرتبط  صادرات چین دوباره منفی شده و واردات پایین ترین بحران در بحران کروناویروس - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید