اتحادیه اروپا تعرفه کالاهای ایالات متحده را به ارزش 4 میلیارد دلار بیش از کمک بوئینگ دریافت می کند – RT Business News

اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که با وضع تعرفه ها و مجازات های دیگر برای کالاها و خدمات آمریکایی به ارزش 4 میلیارد دلار به دلیل حمایت غیرقانونی دولت آمریکا از بوئینگ سازنده هواپیما موافقت کرده است.

“ایالات متحده تعرفه های خود را به دنبال WTO وضع کرده است [World Trade Organization] حاکم در [the] در مورد ایرباس ، اکنون ما یک تصمیم WTO نیز در بوئینگ داریم که به ما امکان می دهد تعرفه های خود را وضع کنیم و این همان کاری است که ما انجام می دهیم ، “ والدیس دومبرووسکیس ، معاون اجرایی کمیسیون اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت.

خبر مرتبط  چین ممکن است یوان دیجیتال را در بزرگترین برنامه تحویل مواد غذایی کشور - RT Business News - آزمایش کند

او اضافه کرد: “البته ، ما برای راه حل مذاکره باز هستیم. پیشنهاد ما روی میز است که هر دو طرف تعرفه های خود را پس بگیرند. “ به گفته دامبروسکیس ، علیرغم چندین درخواست ، “تاکنون ، ایالات متحده موافقت نکرده است که تعرفه های خود را پس بگیرد.”

این اعلامیه پس از آن صورت گرفت که داوران بین المللی ماه گذشته به بزرگترین اتحادیه تجاری جهان چراغ سبز نشان دادند تا کالاهای ایالات متحده را از طریق یارانه های بوئینگ هدف قرار دهند. پیش از این ، WTO به ایالات متحده اجازه داد تا مجازات کالاهای اتحادیه اروپا را به ارزش 7.5 میلیارد دلار به دلیل حمایت اتحادیه اروپا از رقیب اروپایی بوئینگ ایرباس ، مجازات کند.

خبر مرتبط  مدیرعامل پیشین Wirecard با رسوایی ضربه به جرم جعل درآمد دستگیر شد - دادستان های آلمانی - RT Business News
همچنین در rt.com
ایالات متحده رکورد 7.5 میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای اروپایی وضع می کنددر اکتبر 2019 ، واشنگتن 10 درصد تعرفه برای اکثر جتهای ایرباس ساخت اروپا و عوارض 25 درصدی در لیست محصولات اتحادیه اروپا از پنیر و زیتون گرفته تا ویسکی وضع کرد. ماه گذشته اتحادیه اروپا لیست اولیه ای را منتشر کرد که نشان می دهد می تواند به دنبال طیف گسترده ای از محصولات ایالات متحده از جمله ماهی و صدف منجمد ، میوه خشک ، توتون ، روم و ودکا ، کیف دستی ، قطعات موتور سیکلت و تراکتور باشد.

خبر مرتبط  سرمایه گذاران جهانی علی رغم عدم اطمینان و تنش ویروس کرونا در ایالات متحده ، پول نقد خود را به چین می ریزند - RT Business News

نبرد حقوقی فرا آتلانتیک بر سر یارانه هواپیما در سال 2004 آغاز شد ، زمانی که دولت ایالات متحده انگلیس ، فرانسه ، آلمان و اسپانیا را به ارائه یارانه و کمک های غیرقانونی برای حمایت از ایرباس متهم کرد. در همان زمان ، اتحادیه اروپا شکایت مشابهی را درباره یارانه های ایالات متحده به بوئینگ ارائه کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید