اتحادیه اروپا تصمیم دارد که فناوری بزرگ ایالات متحده را با مالیات دیجیتال بخورد تا به کمک مالی برای بهبود اقتصادی Covid-19 باشد – RT Business News

CNBC با استناد به منابع خود می گوید غول های فنی مانند گوگل ، فیس بوک و آمازون می توانند مجبور شوند مالیات بالاتری را در اروپا پرداخت کنند زیرا دولت ها در جستجوی درآمد جدید برای مقابله با بحران کووید 19 هستند.

وی گفت: “ما گفتگوهای مالیاتی کالاها / خدمات دیجیتال را با سرعت بیشتری در اروپا پیش می بریم ، جایی که مقیاس جاه طلبی برای استفاده از بودجه اتحادیه اروپا برای تأمین مالی بهبود اقتصادی از کروناویروس ممکن است ببیند که بروکسل علاقه خود را به پایگاه مالیاتی بالقوه جذاب تجارت الکترونیکی و دیجیتال افزایش می دهد. خدمات،” گفت دیوید لیوینگستون ، تحلیلگر شرکت تحقیقاتی اوراسیا گروه.

انتظار می رود کمیسیون اروپا برنامه های جدید هزینه های این هفته را رونمایی کند و به احتمال زیاد به دنبال منابع مالی جدید ، مانند عوارض کربن ، به عنوان منابع جدید درآمد مراجعه کند.

خبر مرتبط  چین برای ساخت طولانی ترین تونل ریلی سریع السیر زیر آب جهان - RT Business News
همچنین در rt.com
اقتصاد اتحادیه اروپا قرار است امسال 7.5 درصد در بدترین شوک اقتصادی از زمان رکود بزرگ منعقد کندطبق گفته Dexter Thillien ، یک تحلیلگر ارشد صنعت در Fitch Solutions ، دو دلیل وجود دارد که چرا می توان از غول های فناوری خواست تا مبلغ بیشتری بپردازند.

“اول این است که آنها شرکت هایی خواهند بود که در طول و بعد از همه گیری بیشترین پول را کسب می کنند ، و دوم به این دلیل که اقدامات بسیاری به سمت مالیات دیجیتال صورت گرفته است.” او گفت.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) هدف خود را برای دستیابی به یک طرح مالیاتی دیجیتال از ژوئیه تا اکتبر به تأخیر انداخت ، و خاطرنشان کرد: این طرح ممکن است در یک روند مرحله ای انجام شود که تا سال 2021 ادامه داشته باشد.

خبر مرتبط  قیمت ارزهای رمزنگاری شده استیو وزنیاک ، بنیانگذار اپل ، 1400٪ افزایش چشمگیر دارد - اخبار تجاری RT

در همین حال ، کمیسیون اروپا اظهار داشت در صورت عدم توافق در OECD در سال جاری ، مذاکرات در سطح اروپا را احیا خواهد کرد. براساس این کمیسیون ، شرکت های دیجیتال به طور متوسط ​​نرخ مالیات مؤثر 9.5 درصد در اتحادیه اروپا را در مقایسه با 23.2 درصد برای مشاغل سنتی پرداخت می کنند. غول های فناوری اصرار دارند که به همان میزان که از نظر قانونی موظف هستند مالیات بپردازند.
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا به خاطر جریمه تبلیغات رقبا ، 1.7 میلیارد دلار غول تکنولوژی را در Google جریمه می کنداتحادیه اروپا با استفاده از ساختار پیچیده آنها برای هدایت برخی از سود به کشورهای عضو کم مالیات ، Big Tech را متهم به پول درآوردن از اقتصاد کشورهای اروپایی کرده است. کمیسر رقابت اتحادیه اروپا ، مارگارته وستاگر ، وظیفه دارد تا پایان سال 2020 “مالیات عادلانه اروپا” را ارائه دهد ، در صورتی که تلاش های جهانی برای اصلاح مالیات دیجیتال پیشرفت نکند.

خبر مرتبط  اقتصاد انگلیس پس از بدترین رکود تاکنون با رکورد 15.5٪ رشد کرده است - RT Business News

کارشناسان می گویند که مالیات شرکت های دیجیتال می تواند در سایر نقاط جهان نیز پیشرفت کند. وی گفت: “در طی یک افق زمانی طولانی تر ، ما شاهد هستیم که کشورهای دیگر شروع به بررسی مالیات کالاها و خدمات دیجیتال می کنند ، به ویژه که مقیاس تغییر تجارت تجاری دیجیتال در طی چند ماه گذشته درگیری های مربوط به کووید مشخص شد و به عنوان تعدادی از کشورها درک کنید تا درآمد جدید پیدا کنید ، “ گفت: لیوینگستون

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید