آیا چیزی می تواند جلوی شکوفایی گسترده نفت برزیل را بگیرد؟ – اخبار RT کسب و کار

علیرغم تأثیر Covid-19 بر کل صنعت ، رونق نفت برزیل به لطف رشد تقاضای آسیا برای ترکیب شیرین خام آن منفجر شده است.

همه گیری Covid-19 تأثیر شدیدی بر قیمت نفت داشت و عدم اطمینان قابل توجهی را در مورد چشم انداز تقاضای انرژی در سراسر جهان ایجاد کرد. نارضایتی مداوم عرضه جهانی نفت خام و ادعا می کند که اوج تقاضای نفت ممکن است زودتر از آنچه پیش بینی شده رخ دهد نیز بر قیمت انرژی تأثیر می گذارد. این بادگیرها برای جلوگیری از برزیل کم کاری کرده اند رونق عظیم نفت.

رشد تقاضا برای گریدهای نفت خام شیرین تر از آسیا ، همراه با تقاضای داخلی بیشتر از حد انتظار برای بنزین ، صنعت نفت برزیل را افزایش می دهد. تقاضای سیری ناپذیر چین برای گریدهای روغن خام شیرین تر ، باعث شده است مقدمه از IMO2020 در 1 ژانویه 2020 که به طور قابل توجهی محدود می کند محتوای گوگرد سوخت های دریایی ، عامل مهمی در رونق نفت دریایی برزیل است. برای نوامبر 2020 ، چین ، دومین اقتصاد بزرگ جهان ، به طور متوسط ​​واردات دارد فقط تموم روزانه 11 میلیون بشکه نفت خام ، که 10.1 درصد رشد نسبت به ماه قبل را نشان می دهد ، هرچند که تقریباً یک درصد کمتر از سال قبل بود. برزیل تبدیل شده است یک تأمین کننده اصلی نفت خام برای پالایشگاه های آسیایی. در پایان اکتبر سال 2020 ، بزرگترین تولیدکننده روغن آمریکای لاتین به سومین تأمین کننده بزرگ نفت به چین تبدیل شد. این امر به دلیل محبوبیت سریع در حال رشد مواد خام متوسط ​​و شیرین Búzios و Lula بود که به دلیل محتوای کم گوگرد ارزان تر و تصفیه آن به راحتی به سوختهای سازگار با IMO2020 تبدیل می شود. معرفی IMO2020 تأثیر قابل توجهی در تقاضا و قیمت آن برای گرید کم روغن خام متوسط ​​و گوگرد کم دارد ، به طوری که انتظار می رود سوخت دریایی امسال از سال 2019 که 149 میلیارد دلار بود ، تقریباً یک درصد رشد کند. بازار که حدود پنج درصد از نفت خام مصرف شده در سطح جهان را تشکیل می دهد. تجارت دریایی حدود 90 درصد از کل تجارت جهانی را تشکیل می دهد و اهمیت آن را برای عملکرد اقتصاد جهانی برجسته می کند. این توضیح می دهد که چرا IMO2020 تأثیر قابل توجهی در تقاضای انواع روغن خام شیرین تر داشته و مسئول ایجاد درجه های Búzios و Lula برزیل است با حق بیمه بفروشید به قیمت معیار بین المللی برنت.

خبر مرتبط  کارمندان ایر ایندیا پیشنهاد می کنند تا خط هوایی ملی را که دارای پول نقد است کنترل کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
برزیل در حال تولید به عنوان پیشروترین تولید کننده نفت دریایی در جهان استبه نقل از Oilprice.com داده ها لولا با هر بشکه حق بیمه به بشکه برنت با 5 درصد یا 2.78 دلار معامله می شود. در حالی که قیمت ها برای Búzios به راحتی در دسترس نیستند ، طبق گفته Petrobras این قیمت با قیمت بالا به Brent در آسیا فروخته می شود.

در حال افزایش تقاضا برای گریدهای روغن خام شیرین تولید شده در میادین نفتی قبل از نمک برزیل ، پتروبراس را متمرکز بر توسعه عملیات قبل از نمک خود می داند. شرکت ملی نفت برزیل بودجه بندی کرده است هزینه های سرمایه ای برای فعالیت های اکتشافی و تولیدی 46.5 میلیارد دلار از سال 2021 تا 2025. آن دسته از پروژه های بالادستی که برای توسعه تصویب می شوند ، باید قیمت آنها 35 دلار برای هر برنت یا کمتر باشد. پتروبراس 70 درصد بودجه را برای میادین نفتی قبل از نمک خود اختصاص داده است ، بویژه Bioszios که 36 درصد کل مبلغ هزینه خواهد شد. قیمت حق بیمه پرداخت شده برای نفت خام Búzios دلیل اصلی تمرکز پتروبراس بر گسترش عملیات در میدان نفتی Búzios در آبهای عمیق است. شرکت نفت تحت کنترل دولت قصد دارد چهار FPSO جدید را در Búzios بین سالهای 2022 و 2025 مستقر کند و همچنین تعداد چاههای تولید را به 29 مورد افزایش دهد. اخیراً گزارش شده است آن حفاری چاه جدیدی را در مزرعه Bioszios به اتمام رسانده بود ، جایی که آنچه را توصیف کرد پیدا کرد “روغن با کیفیت عالی” این امر به تولید روغن قبل از نمک پتروبراس و برزیل کمک خواهد کرد. سرگرد یکپارچه انرژی همچنین با توسعه کاملاً متعلق به خود در حال رقابت است زمینه ایتاپو که انتظار می رود سال آینده ، سه سال زودتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود ، نفت تولید کند. این میدان نفتی نفت خام را در درجه مشابه Búzios پمپاژ خواهد کرد ، به این معنی که باید با حق بیمه به Brent نیز بفروشد.

میدان های لولا و بازیوس دارای قیمت های ناگهانی هستند که همراه با نفت تولیدی با قیمت مناسب تر برای برنت ، سودآوری آنها را افزایش می دهد. به گفته پتروبراس ، میدان های بسیار عمیق Búzios و Lula در حال پمپاژ نفت خام با قیمت سرعتی کمتر از 35 دلار در هر بشکه هستند. با معامله برنت با قیمت 51 دلار در هر بشکه و لولا با فروش هر بشکه 53 دلار ، انگیزه قابل توجهی برای پتروبراس برای تقویت تولید از این مناطق وجود دارد. گذشته از تقاضای شدید پالایشگاه های آسیا برای نفت خام قبل از نمک برزیل ، تقاضای سوخت داخلی بیشتر از حد انتظار نیز باعث رونق گسترده نفت دریایی این کشور آمریکای لاتین شده است. مطابق با بلومبرگ مصرف سوخت در بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین اخیراً از قبل قبل از همه گیری افزایش یافته و تا سال 2021 نیز ادامه خواهد یافت. تقاضا برای سوخت کم گوگرد پتروبراس ثابت است و به دلیل فشار جهانی برای کاهش قابل توجه انتشار گوگرد ، رشد خواهد کرد.

خبر مرتبط  کاهش قیمت بازار سهام ایالات متحده با کاهش قیمت نفت در آمریکا - RT Business News

این تحولات عامل پیش نمک در اکتبر 2020 برزیل بود خروجی روغن (پرتغالی) در مقایسه با سال قبل شش درصد قابل توجهی افزایش می یابد ، به طور متوسط ​​روزانه بیش از 2.5 میلیون بشکه. این امر تولید نفت قبل از نمک دریایی را مسئول 85.5 درصد از کل تولید روغن برزیل در مقایسه با 81 درصد برای مدت مشابه در طول سال 2019 می داند. با این وجود ، کاهش هزینه ها توسط بزرگترین شرکت های انرژی از جمله پتروبراس و تعطیلی چاههای غیر اقتصادی به دلیل همه گیری ، مسئولیت تولید کل هیدروکربنهای اکتبر برزیل در سال با رشد 2.6 درصدی نسبت به سال گذشته به طور متوسط ​​در روز کمتر از 3.7 میلیون بشکه معادل نفت بود.

بدیهی است ، در حالی که بیماری همه گیر صنعت نفت برزیل را تحت تأثیر قرار داده و باعث کاهش تولید به دلیل کاهش بودجه وحشیانه و تعطیلات خوب شده است ، به نظر می رسد که در دراز مدت خسارت بزرگی وارد نکرده است. نشانه هایی وجود دارد که تولید روغن قبل از نمک در یک کلیپ جامد و با تقاضای پالایشگاه های آسیایی ادامه خواهد یافت. این امر با تقاضای بیشتر نفت خام و محصولات تصفیه شده با رواج واکسن ها ، کاهش همه گیر شدن و رشد اقتصاد جهانی ، بیشتر تقویت خواهد شد. توسط آن تخمین زده شده است EIA آمریکا که مصرف روغن جهانی سالانه در طی سال 2021 شش درصد افزایش می یابد و به 98 میلیون بشکه در روز می رسد. به همین دلایل ، تولید نفت برزیل با پتروبراس که در ماه اکتبر 73 درصد از تولید نفت این کشور را بر عهده داشت ، رشد چشمگیری خواهد داشت و تولید نفت 2.7 میلیون بشکه روزانه تا سال 2025 را هدف قرار می دهد.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com