آیا عربستان سعودی می تواند توافق اوپک را تا سال 2022 تمدید کند؟ – اخبار تجاری RT

عربستان سعودی و روسیه بار دیگر در مسیرهای واگرایانه قرار دارند و ریاض به دنبال این است که به طور مشترک کاهش تولید عمیق را تا سال 2022 افزایش دهد ، در حالی که مسکو به دنبال کاهش هر چه سریعتر کاهش است.

دیدگاه های رسمی ارائه شده توسط OPEC + JMCC (کمیته نظارت بر وزیران مشترک) در چند روز گذشته به عنوان یک نشانه مثبت به نظر می رسید زیرا کاهش تولید موجود در آگوست به دلیل افزایش تقاضای پیش بینی شده آرام می شود. وزیر انرژی عربستان سعودی و کارگزار اصلی قدرت اوپک ، پرنس عبدالعزیز بن سلمان با گفتن به العربیه سوخت را به آتش اضافه کرد که می تواند تحولی را ببیند که در آن توافقنامه تولید نفت اوپک + تا پایان سال 2021 یا حتی از ابتدای آغاز به کار ادامه یابد. 2022. این خبر هنوز توسط بازارها هضم نشده است و شکاف احتمالی نظر در اوپک + را نشان می دهد. وزیر عربستان نیز در این باره تکرار کرد ما هنوز راه طولانی داریم و اقدامات ادامه خواهد یافت. بنابراین بخشی از بهبودی و همزیستی با این وضعیت تا زمانی که ان شاء الله این بیماری همه گیر از بین برود ، این است که تصمیم گرفتیم یک جلسه ماهانه با کمیته نظارت بر بازار داشته باشیم ، از تعهدات خود اطمینان حاصل کنیم و توصیه هایی را به عمل آوریم. کنفرانس اوپک + “

اظهارات شاهزاده عبدالعزیز با دیدگاه وزیر انرژی روسیه در مورد بازار متفاوت است. روز چهارشنبه ، نواک گفت که کاهش احتمالی کاهش تولید نفت توسط گروه اوپک + از ماه اوت به 7.7 میلیون بشکه در روز قابل توجیه و مطابق با روند بازار است. نواک اظهارات خود را در افتتاحیه جلسه JMCC بیان کرد. به نظر می رسد نظرات روسیه نسبت به ممکن بسیار خوش بینانه است افزایش تقاضا برای نفت و فرآورده های نفتی در سطح جهان.
همچنین در rt.com
موج دوم کاوید می تواند قیمت نفت را به “دمپایی” ارسال کندخبر مرتبط  کارآفرین فناوری آیکونیک و مدیر عامل سابق Zappos ، تونی هسیه در 46 سالگی درگذشت - اخبار تجاری RT

عربستان سعودی اکنون کاملاً روشن کرده است که نمی خواهد با یک بهبود اقتصادی ممکن است به شکل W و موج 2 احتمالاً کورونا روبرو شود. حداقل این پیام رسمی است. پیام اساسی می تواند پراکنده تر باشد و می تواند بحث داخلی اوپک + را ایجاد کند ، که در آن عربستان سعودی می تواند تهدید کند که سهم شیر از کاهش تولید نفت را متوقف می کند. با ادامه روند نزولی صادرات ، استراتژی بزرگ نفتی عربستان سعودی با انتقاد در خانه روبرو است. داده های رسمی ارائه شده توسط ریاض و ابتکار عمل داده های سازمان های مشترک (JODI) نشان می دهد که کل صادرات نفت پادشاهی از جمله نفت خام و فرآورده های نفتی ، در ماه مه از 11.34 میلیون در روز ماه آوریل به 7.48 میلیون بشکه در روز (بشکه روزانه) کاهش یافته است. صادرات ماه ژوئن و ژوئیه می تواند حتی پایین تر باشد و همین میزان در مورد تولید نفت روسیه اعمال می شود. برنامه های سیاسی و اقتصادی ، با این حال ، با قضاوت اظهارات وزیر نوواک و شاهزاده عبدالعزیز ، اکنون آشکارا در جهت دیگری حرکت می کند.

اصول نفت به دور از “عادی” است ، حتی اگر اعضای اوپک + در رسانه ها چیز دیگری را بیان کنند. نتیجه جلسه ماهانه JMCC ماهانه اوپك نشانه بارز تمایل روزافزون روسیه و برخی دیگر از اعضای اوپك برای آرامش بخشیدن به توافق قطع فعلی تولید نفت است. مبارزات قدرت فعلی در بیانیه های رسانه ای مطابقت دارد ، اما یک خطر آشکار و کنونی وجود دارد که مسکو و ریاض می توانند به سمت یک برخورد جدید بروند. در حال حاضر ، هیچ خطر مستقیمی از تجزیه وجود ندارد ، اما ریاض با در دست داشتن تمام تلاش خود برای کاهش تولید ، در حالی که تلاش می کند اقتصاد خود را به سر ببرد و پیمانکاری را حفظ کند ، سرخورده است.

بیشتر بخوانید

رسانه های بین المللی عدم تحلیلی انتقادی از تحولات مهم اساسی در داخل اوپک + نشان داده اند. آرامش فعلی کاهش تولید ، نشانه ای کامل از اعتقاد به بهبود اقتصادی جهانی در ماه های آینده است. این عقیده به عنوان موج دوم COVID-19 به اصول متزلزل تکیه دارد و در حال حاضر چهره زشت خود را در چندین مکان نشان می دهد. با این حال ، اوپک ، روسیه و متحدانش رسماً تصمیم گرفته اند تا 1 اوت استراتژی منطقی و موفق خود را تغییر دهند. تاکنون ، تولید نفت با 9.6 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است ، در حالی که هدف جدید برای اوت 7.7 میلیون بشکه در روز است.

خبر مرتبط  ایالت کالیفرنیا می تواند دوباره کارخانه تسلا را روشن کند ... حتی اگر الون مسک تولید خود را آغاز کرده است - RT Business News

برای اینكه خطر بحران داخلی دیگری نداشته باشد یا قیمت تمام شده نفت و جنگ سهم بازار بین ولیعهد محمد بن سلمان و پوتین ، مصالحه ای براساس مبانی لرزان انجام شود ، ارائه می شود. کمترین اصول مبانی تقاضای نفت همچنان ضعیف است. روایت بازیابی اقتصاد جهانی در حال حاضر برای حمایت از آرامش کاهش تولید استفاده می شود.

در حال حاضر انتظار می رود که بازارهای نفت با کسری روبرو شوند و در نتیجه باعث کاهش ذخیره نفت خام در انبار شود. در سال 2021 ، اوپک به دنبال افزایش تولید کلی خود با 6 میلیون بشکه در روز دیگر است. نیاز به درآمدهای بالاتر محرک است ، نه ثبات بازار. خوش بینی در مورد بازیابی V شکل ، اخبار صعودی از چین و حذف قفل های اساسی در اروپا باعث تقویت احساسات صعودی در گروه OPEC + شده است. بهبود اقتصادی واقعی اما شکننده است. حتی در گزارش خود ، اوپک اظهار داشت که می ترسد که بازارهای نفت همچنان نامتوازن باشند ، به ویژه اگر موج دوم COVID-19 باعث بهبود اقتصادی شود.

تصمیم اوپک برای کاهش تولید یا افزایش تولید یک تصمیم یکجانبه است. مشکل واقعی این است که به محض اینکه یکی از اعضای اوپک تولید را بالا ببرد ، دیگران احتمالاً از این پرونده پیروی می کنند. سپس خطر بازگشت شیل آمریکا وجود دارد. قیمت های فعلی نفت به اندازه کافی بالا هستند تا بتوانند تولیدی را که در هنگام سقوط نفت خاموش بود ، به ارمغان آورند. افزایش بیشتر تولید توسط اوپک + منجر به شکوفایی در حال رشد خواهد شد ، زیرا سایر کشورها که تولید کننده نفت هستند ، خود را ملزم به نگهداشتن کاهش ها نمی دانند و در عوض احساس نیاز به صرفه جویی در سهم بازار را احساس می کنند.

خبر مرتبط  مخابرات انگلیس ممکن است به دلیل استفاده از دنده هواوی تا 10 درصد درآمد جریمه شود - RT Business News
همچنین در rt.com
سقوط روغن دوران Covid-19 متفاوت است ، اما بازیابی V شکل بعید استباز هم ، به نظر می رسد که موفقیت اوپک + مشاوران کورکننده است. توازن بسیار شکننده در حال حاضر بین عرضه و تقاضا می تواند به راحتی تبدیل به خاموشی شود. با گذشت ماه ها عناوین بحران ذخیره سازی نفت ، به نظر می رسد استدلال منطقی اکنون به سمت پایین سوق می یابد. موجودی های جهانی هنوز در حال کمبود است و برای تثبیت بیشتر بازار ، باید جمع آوری شود.

تهدید برای بهبود W-شکل یا حتی Triple-V کاملاً واضح است. بازارهای OECD با اقدامات كمك كننده كمی تقویت می شوند و بازارها به وسیله مصنوعی با تریلیون یورو و دلار صندوق های فدرال تقویت می شوند. نشانه های منفی تأثیر اقتصادی واقعی COVID در اروپا نشان می دهد که ورشکستگی در حال افزایش است و سطح بیکاری همچنان رو به افزایش است. کوه یخی که اوپک + تایتانیک نتوانسته است ببیند این است که رشد چین به صادرات آن به بازارهای OECD بستگی دارد.

رویکرد فعلی اوپک + پایدار نیست ، جایی برای انعطاف پذیری وجود ندارد ، و تا زمانی که موجودی های نفتی بالا بمانند و تقاضا همچنان خنثی بماند ، بازارها شاهد بهبودی کامل نخواهند بود. اگر می خواهند بهبود واقعی بازارهای نفت را ببینند ، مسکو و ریاض باید راه حل بلند مدت پیدا کنند. اگر این اتفاق نیفتد ، احتمال جدایی بین عربستان سعودی و روسیه زیاد می شود.

توسط سیریل ویدرسهاوون برای Oilprice.com