آیا حدود صادرات غلات روسیه امنیت جهانی غذا را تهدید می کند؟ – اخبار تجاری RT

با توجه به اینکه بحران کروناویروس نگرانی هایی را در مورد امنیت غذایی ایجاد کرده است ، برخی از کاهش سهمیه صادرات روسیه برای دانه به عنوان یک سیگنال جدید و نگران کننده می دانند.

چی شد؟

در اوایل ماه جاری ، دولت روسیه کلاه هفت میلیون تومانی صادرات برخی محصولات زراعی را تصویب کرد. محدودیت هایی که برای تأمین بازار مواد غذایی داخلی در نظر گرفته شده است ، برای محصولات زراعی اساسی مانند گندم و ماسلین ، چاودار ، جو و ذرت اعمال می شود.

سهمیه های جدید از اول آوریل تا 30 ژوئن مؤثر است و اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا به رهبری روسیه از این محدودیت ها مستثنی هستند. این کمک هزینه ها به سرعت مورد استفاده قرار گرفته و سرانجام روز یکشنبه “کاملاً فرسوده” شد.

بیشتر بخوانید

کاهش سهمیه به چه معنی است؟

رسیدن به آستانه ، ممنوعیت فوری صادرات یا تعلیق واردات غلات را تضمین نمی کند ، زیرا معامله گران معمولاً اظهارنامه های گمرکی را از قبل تهیه می کنند. در حقیقت ، محموله ها هنوز در جریان هستند و انتظار نمی رود حداقل تا پایان ماه مه متوقف شود.

خبر مرتبط  شركت اپل پس از ديدن تقريبا 60٪ رشد در سال 2020 ، شركت آمريكايي 2 تريليون دلاري شد - RT Business News

سهمیه ها از [customs] اظهارات ، اما صادرات واقعی مطابق با آن سهمیه ها هنوز اتفاق نیفتاده است. “ رئیس اتحادیه غلات روسیه (RGU) Arkadiy Zlochevskiy به RT گفت.

براساس برآوردهای تحلیلگران ، صادرات واقعی آوریل در حدود چهار میلیون تن غلات از جمله بیش از سه میلیون تن گندم خواهد بود و بقیه محموله ها ماه آینده به خریداران خود می روند. بنابراین ممکن است صادرات قبل از ماه ژوئن متوقف نشود.

“جهان بدون دانه روسیه باقی نمی ماند.” اولگ سوخانوف ، رئیس میز دانه در انستیتوی مطالعات بازار کشاورزی ، در اظهارنظر به RT گفت.

آیا باید نگرانی در مورد منابع و قیمت مواد غذایی را شروع کنیم؟

از آنجا که روسیه صادرکننده اصلی گندم در سطح جهانی است ، محدودیت های اعمال شده توسط این کشور در بحران کروناویروس ممکن است باعث نگرانی شود. تحلیلگران تأکید می كنند كه هیچ نگرانی تا پایان ماه می وجود ندارد كه محموله های واقعی به مرزهای معرفی شده برسند و حتی پس از آن انتظار نمی رود كه بازار با كمبودهای اساسی روبرو شود.

خبر مرتبط  نقره ای که به لطف رشد تقاضای بهبود اقتصادی در جهان از طلا بیشتر است - تحلیلگران - اخبار بازرگانی RT

وی گفت: “حجم سهمیه برای صادرات گندم بی ارتباط نیست [under the quota] همانند آنها بدون آن هستند ، “ آندری سیزوف ، رئیس مشاوره کشاورزی SovEkon گفت.

در حالی که اروپا مقصد اصلی حمل و نقل دانه های روسیه نیست ، واردکنندگان ارشد مانند ایران ، مصر و ترکیه می توانند مجبور شوند به منابع دیگر تغییر دهند. به همین ترتیب ، محدودیت ها از نظر کمبود نگران کننده نیستند ، اما می توانند به چهره تجارت روسیه آسیب برساند ، و این امر را به عنوان یک تأمین کننده غیرقابل اعتماد به نظر می رساند.
همچنین در rt.com
روسیه پیش بینی کرد تاج سوم را به عنوان صادرکننده برتر گندم در جهان برای سومین سال متوالی حفظ کندقیمت دانه در اوایل این ماه و انتظارات از محدودیت های روسیه به شدت افزایش یافت. سیزوف می گوید ، كاهش سهمیه باعث افزایش قیمت نمی شود ، زیرا شرایط آب و هوایی – كه محصول جدید به آن بستگی دارد – اکنون عامل اصلی تأثیرگذار بر بازار است. امسال بسیاری از کشورها از جمله روسیه از فصل خشک رنج می برند که واقعاً می تواند قیمت غلات را بالا ببرد.

خبر مرتبط  صادرات کالاهای مهم پزشکی در چین با وجود کمبود جهانی تجهیزات ضد ویروس به ارزش 1.5 میلیارد دلار - RT Business News

در بالای فصل خشک ، همه گیر کوروی ویروس تأثیر قابل توجهی در کشاورزی داشته است ، زیرا قفل های بعدی آن زنجیره تأمین جهانی را به شدت مختل کرده است.

به گفته بن آریس ، سردبیر bne IntelliNews ، این اختلال نگرانی های مربوط به امنیت غذایی را برانگیخته و روسیه را مجبور به استفاده از محدودیت های صادراتی کرده است. وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه برخی از ملل قبلاً با کمبود آرد روبرو شده اند ، اوضاع به مراتب جدی نیست.

“همه کشورها ذخایر استراتژیک دانه خود را دارند ، که باید سال کافی را پشت سر بگذارد و اطمینان حاصل کند که هیچ کس در واقع نان از بین نمی برد.” او گفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید