آیا توسعه سریع ارز دیجیتال چین می تواند سلطه جهانی ایالات متحده را تهدید کند؟ RT’s Boom Bust حفاری می کند – اخبار کسب و کار RT

در حالی که بسیاری از کشورهای جهان ایده داشتن ارزهای دیجیتال خود را پذیرفته اند ، چین با یوان دیجیتال خود در رقابت برای دستیابی به موفقیت در فناوری مالی از دیگران پیشی گرفته است.

مدت هاست که مقامات چینی در فکر راه اندازی گسترده ارز دیجیتال این کشور هستند و آزمایش های گسترده ای را در سراسر کشور انجام داده اند. RT’s Boom Bust در مورد اینکه چگونه توسعه یوان دیجیتال ممکن است بر نقش آن در سیستم مالی بین المللی و موقعیت غالب دلار آمریکا تأثیر بگذارد ، بحث کرد.

“آی تی [the digital yuan] یکی از برگ برنده های ایالات متحده را حذف می کند ، کنترل کامل بر شبکه SWIFT و وضعیت ذخیره دلار آمریکا برای تسویه حساب های تجاری است. “ میزبان مشترک کریستی آی گفت.

https://www.youtube.com/watch؟v=YpKilppg90o

وی همچنین اضافه کرد که محبوبیت شکل دیجیتالی پول ملی چین ممکن است افزایش یابد “جهانی سازی” از یوان در ابتدا ، چین می تواند استفاده از یوان دیجیتال در تجارت با متحدان خود را ارتقا دهد ، که در نهایت وضعیت ارز را به عنوان ارز تسویه حساب جهانی از بین می برد و منجر به دلارزدایی می شود.

“از طرف مقابل ، سیاست تجاری ایالات متحده می تواند به دلارزدایی بیشتر منجر شود ، به ویژه در خاورمیانه و روسیه” کریستی آی اشاره کرد. “اکنون یک رقیب برای دلار وجود دارد ، بنابراین دیگران در واقع می توانند انتخاب کنند که چه چیزی را استفاده کنند. این واقعاً پایان توانایی ایالات متحده در فراخوانی یک طرفه همه شلیک ها است. “

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  روسیه شروع به ساخت بزرگترین و قدرتمندترین یخچال هسته ای جهان برای سفرهای دریایی قطب شمال - RT Business News