آیا توافق اوپک + باعث کاهش توافق بازار نفت خواهد شد؟ – اخبار تجاری RT

معامله تاریخی نفتی به منظور کمک به قیمت های نفت خام در بازگشت بحران کرونو ویروس کمک کرد. از امروز ، تولید جهانی نفت تقریباً 10 میلیون بشکه در روز کاهش می یابد.

در تاریخ 12 آوریل ، گروه معروف به اوپک + که شامل 13 عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و 10 کشور مهم دیگر تولیدکننده نفت به رهبری روسیه است ، توافق را برای کاهش تولید نفت خام نهایی کردند. برای مدت دو سال مؤثر است ، این توافق نامه شامل چندین مرحله است. کاهش اولیه 9.7 میلیون بشکه ای در روز (bpd) در ماه ژوئیه به 7.7 میلیون بشکه در روز کاهش می یابد. با شروع از سال 2021 ، کلاهکها تا 30 آوریل 2022 ، زمان انقضای معامله ، 5.8 میلیون بشکه در روز خواهد بود. طرفین برای تمدید قرارداد پیش از این ، در پایان سال 2021 ، اهمیت خواهند یافت.

بیشتر بخوانید

با این حال ، این کاهش ، که تقریباً برابر با 10 درصد از تولید جهانی است ، ممکن است برای جبران خسارت عرضه کافی نباشد. بسیاری از تحلیلگران توافق کردند که این کاهش با کاهش شدید تقاضا که در ماه آوریل به 30 میلیون بشکه در روز می رسد کاهش می یابد.

خبر مرتبط  بزرگترین معدنچیان الماس در جهان تخفیف هایی را برای جرقه فروش خرد شده توسط همه گیر ارائه می دهند - RT Business News

وی گفت: “این توافق نامه به عدم تعادل عرضه کمک می کند […] اما این واقعیت که اوپک شروع کاهش تولید تا ماه مه را به تأخیر انداخت ، باعث شد بازار معتقد باشد که خیلی کم و خیلی دیر شده است ، گرچه آنها کمی وقت خریده اند ، “ اندرو لیپو ، رئیس جمهور لیپو ، روغن یاران با مسئولیت محدود به RT گفت.

در ماه مارس ، هنگامی که معامله قبلی اوپک از هم پاشید ، قیمت نفت سقوط کرد و از آن زمان تا کنون در حال حرکت وحشی بوده است. برخی از کشورهای فراتر از اوپک از جمله کانادا ، نروژ و ایالات متحده نیز متعهد شده اند که در تثبیت بازار سهیم باشند. الکساندر نواک ، وزیر انرژی روسیه ، طبق گفته الكساندر نواك ، این كاهش های اضافی می تواند به طور طبیعی اتفاق بیفتد و با كاهش چشمگیر قیمت نفت خام ، و 10 میلیون بشكه در روز از بازار پر فروش حذف شود.

بعد از شروع رسمی توافق نامه نفت ، اوضاع در بازار انرژی و به ویژه با توجه به قیمت های نفت تغییر زیادی نخواهد کرد. علیرغم سقوط گسترده تقاضا در طول همه گیری ، تولید کنندگان نفت در ماه آوریل سرریز از بازار بودند ، به طوری که برخی از تحلیلگران می گویند صادرات نفت خام کشورهای اوپک در این دوره در بالاترین سطح تاریخ اخیر قرار داشته است.

خبر مرتبط  بحران Covid-19 که قیمت طلا را به اوج خود می رساند - RT Business News

“ما نباید انتظار معجزه قیمتی را داشته باشیم ،” کنستانتین سیمونوف رئیس بنیاد ملی امنیت انرژی در مصاحبه با RT گفت. ماه مه و ژوئن ماههای سیاه ما خواهند بود [oil] صنعت.”
همچنین در rt.com
سقوط قیمت نفت خام بالاخره صنعت نفت ایالات متحده را وادار به کاهش تولید و یا کاهش قیمت خواهد کردوی توضیح داد: افت واقعی تقاضا بیش از کاهش است و از رسیدن بازار به تعادل لازم جلوگیری می کند. وی گفت ، با این حال ، اوضاع می تواند بدون اقدامات اوپک بسیار بدتر شود و به محض کاهش اقدامات قرنطینه ، احتمالاً تا ماه ژوئیه ، بازار دوباره رشد خواهد کرد.

سیمونف خاطرنشان كرد: در حالی كه توافق ماه آوریل به عنوان آتش بس پایان جنگ قیمت نفت بین روسیه و عربستان سعودی مورد توافق واقع شده است ، این درگیری خیلی به پایان نرسیده است. در حالی که گفته می شود ریاض از قبل از زمان تولید ، محدودیت های تولید را آغاز کرده است ، از ارائه تخفیف به مشتریان خود جلوگیری کرد – سیاستی که احتمالاً باعث طولانی شدن ردیف قیمت نفت خواهد شد.

خبر مرتبط  بیکاری روسیه ممکن است بیش از TRIPLE باشد به دلیل تعطیل شدن تجارت در میان قرنطینه کورو ویروس - RT Business News
همچنین در rt.com
ترامپ می گوید کاهش رکورد تولید نفت به زودی دو برابر خواهد شدرفتار عربستان سعودی هنوز تهاجمی است و سعودی ها همچنان به کاهش قیمت ها ادامه می دهند. هنوز هم ممکن است که آنها بتوانند تولید را کاهش دهند ، اما میزان صادرات در همان سطح خواهد بود. “ تحلیلگر هشدار داد.

برخی از تحلیلگران می گویند ، اگر این اقدام نتواند به رشد بازار کمک کند ، اوپک و کشورهای متفقین ممکن است مجبور به کاهشهای عمیق تر شوند. به گفته لیپو ، اگر تأسیسات ذخیره سازی – هم در ساحل و هم در تانکرها – همچنان از فضا خارج شود ، کشورهای تولیدکننده نفت باید تولید نفت را کاهش دهند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید