آیا تقاضای نفت در سال 2021 بهبود می یابد؟ – اخبار کسب و کار RT

قیمت نفت به دلیل تصمیم اوپک + برای تمدید کاهش در حال افزایش است ، اما هنوز هم مشکلات زیادی وجود دارد که صنعت نفت باید در سال 2021 برطرف کند.

قیمت نفت در مورد کاهش غافلگیرانه عربستان سعودی و خوش بینی نسبت به عرضه واکسن در سراسر جهان به شدت حمله می کند. اخبار مربوط به سویه جدید COVID19 ، به احتمال بهبود تقاضا در اروپا آسیب زده است. اکنون س bigال بزرگ تحلیلگران این است که 2021 چه چیزی برای بازارهای نفت در نظر گرفته است؟

بیشتر بخوانید: با کاهش غافلگیرانه عربستان و افت عرضه نفت خام آمریکا ، تجمع های نفتی به بالاترین سطح در 11 ماه گذشته

آژانس بین المللی انرژی (IEA) می گوید که بهبود تقاضای نفت در سال 2021 از آنچه تصور می شد کندتر خواهد بود. آژانس مستقر در پاریس با کاهش پیش بینی های خود به میزان 170،000 بشکه در روز ، برآورد می کند که تقاضای نفت در سال 2021.7 مگابایت در روز خواهد بود. بعلاوه ، با ممنوعیت پروازهای اخیر از انگلیس ، تقاضای سوخت جت همچنان تحت فشار خواهد بود. در واقع ، طبق IEA ، 80 درصد کاهش در مصرف سوخت در سال 2021 از سطح 2019 به کم مصرف بودن سوخت جت مربوط خواهد شد. تجزیه و تحلیل توسط S&P Global Platts نشان می دهد که تقاضا 2.4 مگابایت در روز کمتر از سطح 2019 است و در حدود 5.3 مگابایت در روز خواهد بود.

خبر مرتبط  سهم شیر از LNG قطبی روسیه به مقصد آسیا - RT Business News

شبکه Primary Vision (PVN) همچنین گزارش پایان سال خود را برای سال 2021 منتشر کرده است ، که شامل تأمین ، مصرف و تقاضای مایعات گاز طبیعی ، پروفایل های عرضه توسط پمپ ها و موارد دیگر است. گزارش PVN می گوید که آنها هستند “با احتیاط خوش بینانه” در مورد بازیابی تقاضا و فعالیت E&P در سال 2021. انتظار می رود تولیدکنندگان به دنبال صرفه جویی در هزینه در صورت امکان باشند. در این گزارش به روابط متشنج ایالات متحده و چین به عنوان فشار وارد بر فعالیت اقتصادی جهانی اشاره شده است. این گزارش همچنین احتمال ایجاد بحران عرضه Frac Spread را برجسته کرد. تحلیلگران همچنین بر افزایش میزان ذخیره شناور در دریای شمال و اروپا در حالی که نفت در حال حمل و نقل است ، اشاره دارند. فضای ذخیره سازی تجاری نیز شلوغ شده است.

خبر مرتبط  چین می تواند به معامله گسترده تجارت آسیا و اقیانوسیه که توسط ایالات متحده رها شده است بپیوندد - RT Business News

OPEC + نیز در سال 2021 تمرکز اصلی خود را حفظ خواهد کرد. تولید لیبی افزایش یافته است و طبق نمایش اخیر PVN ، ممکن است تا 1.2 مگابایت در روز باشد. داده های S&P Platts حاکی از آن است که اوپک بیشترین توان خود را در نوامبر سال 2020 پمپاژ کرده است ، اما روسیه و عربستان سعودی در سال 2021 افزایش می یابد و می توانند تولید را افزایش دهند. در همین حال ، اعضای معاف شده در حال حاضر تولید خود را افزایش می دهند ، لیبی ، ونزوئلا و ایران ماه گذشته بیش از 600،000 به بازارها اضافه کردند. ممکن است انتظار داشته باشیم روند سال آینده نیز ادامه یابد.

خبر مرتبط  چین بیش از بقیه دنیا ایستگاه های 5G می سازد ، در حالی که آنها از فناوری خود عقب هستند - RT Business News

چین و سلامت اقتصادی آن همچنان در سال آینده خبرساز خواهد شد. چین در طی همه گیر شدن بازارهای کالایی تقریباً به تنهایی خود را نجات داد ، اما اکنون واردات آن کند شده است. تعامل بین ایالات متحده و چین یک عامل حیاتی در عملکرد اقتصاد چین در سال 2021 خواهد بود.

تولید شیل یکی دیگر از فاکتورهای مهم قابل مشاهده در سال 2021 است ، به احتمال زیاد دولت جدید بایدن با صنعت نفت و گاز چندان دوستانه نیست. تصمیم اخیر عربستان سعودی برای تمدید کاهش تولید در ابتدای سال خبر خوبی برای حفاری های آمریکایی بود ، اما اگر با همه گیری جهانی مقابله نشود و اگر تقاضای نفت به سرعت برطرف نشود ، صنعت هنوز یک سال سخت را سپری می کند. .

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com