آیا تسلا می تواند ارزش 400 میلیارد دلاری خود را بدست آورد؟ – اخبار RT کسب و کار

سهام تسلا طی 12 ماه گذشته تقریباً 1000٪ افزایش یافته است و در حالی که سهام در نهایت در حال خنک شدن است ، این سوال همچنان باقی است که آیا این شرکت واقعاً می تواند مطابق ارزیابی خود عمل کند.

با توجه به هر معیار ، مشهورترین تولید کننده وسایل نقلیه الکتریکی جهان ، تسلا شرکت (NASDAQ: TSLA) ، یک سال پرچم را تجربه می کند. تجمع سهموی تسلا چیز خارق العاده ای نبوده است ، در حالی که سهام در یک زمان بیش از 1000 gain سود در 12 ماه گذشته و تقریبا 500 in در سال گذشته بوده است. در یک نقطه ، تسلا حتی در هنگام رالی دیوانه وار دسامبر 2017 بیش از بیت کوین بیش از حد خریداری شد پس از اینکه شاخص TSLA شاخص مقاومت نسبی (RSI) 14 روزه 92.5 را لمس کرد در مقایسه با بالاترین رده زمانی که بیت کوین برابر با 91 بود.

این رالی دیوانه وار مجبور شده است حتی افراد معمولی مانند آدام جوناس از مورگان استنلی و جان مورفی از بانک آمریکایی را در رتبه بندی Sell خود تسلیم کنند زیرا به نظر می رسد همه چیز بر سر راه تسلا است.
همچنین در rt.com
سازنده چینی خودروهای الکتریکی Nio آماده به چالش کشیدن تسلا در بازارهای بزرگ جهانی استگفته شد ، TSLA سرانجام در حال خنک شدن است ، فقط دو روز پس از اعلام افزایش 5 میلیارد دلاری شرکت با فروش سهام در بازار ثانویه ، 11٪ کاهش یافت ، حرکتی که نشان دهنده کاهش 1٪ share سهام است.

با این حال ، میزان مطالعه RSI فعلی TSLA از 72.1 نشان می دهد سهام سوزانده لاستیک بوده و احتمالاً وارد خاک حباب شده است. علاوه بر این ، TSLA هنوز 413 بیلیون دلار در بازار فروش دارد که به راحتی بالاترین رقم برای هر خودروساز است.

آیا ارزیابی شیب دار تسلا قابل توجیه است یا اینکه فقط به یک سهام فرقه دیگر تبدیل شده و یک فاجعه در انتظار وقوع است؟

چه چیزی به تجمع مجنون دامن می زند؟

نادیده گرفتن انتظار نزولی

هیچ راهی برای این قند قند وجود ندارد: ارزیابی تسلا از هر طریقی که تاس کنید ، پوچ به نظر می رسد.

خبر مرتبط  ایرباس از اتحادیه اروپا می خواهد كه به اقدامات تعرفه آمریكا در مواجهه با صنعت حمل و نقل هوایی پاسخ دهد: "بحران غیرقابل پیش بینی" - RT Business News

محدودیت بازار تسلا اکنون بزرگتر از Toyota Motors (NYSE: TM) 215 میلیارد دلار و چندین برابر بزرگتر از ارزیابی ترکیبی “سه بزرگ” ایالات متحده است: جنرال موتورز (NYSE: GM) ، شرکت Ford Motor (NYSE: F) و فیات کرایسلر اتومبیل ایالات متحده آمریکا (NYSE: FCAU) به ترتیب با 44.3 میلیارد دلار ، 27.1 میلیارد دلار و 17.13 میلیارد دلار سقف بازار.

ادامه مطلب

در سه ماهه گذشته ، پالو آلتو ، سازنده EV مستقر در کالیفرنیا 90650 دستگاه خودرو تحویل داد ، به راحتی اجماع 83000 دستگاهی وال استریت را شکست. بیشترین پیش بینی برای 86000 پوند واحد بود.

یک دلیل مهم برای تعداد قابل توجه تسلا ، Gigafactory جدید آن در شانگهای است ، که البته هنوز بیش از تولید 100K واحد در اولین سال فعالیت خود نیست. این به تسلا کمک می کند تا به هدف خود در فروش 500K واحد در سال مالی جاری برسد.

قابل ذکر است که هر سه تولید کننده ICE در مقایسه با کاهش سه درصدی Y / Y توسط تسلا ، افت فروش دو رقمی را ثبت کرده اند. این چشمگیر است زیرا تسلا انتظارات نزولی را در مورد کاهش قیمت بنزین در کاهش سرعت محرک برق و دلسرد شدن خریداران احتمالی از انتقال به EVS ، نادیده گرفته است.

هنوز هم ، فروش تسلا تنها بخشی از 1.29 میلیون واحد فروخته شده توسط Big 3 طی سه ماهه گذشته است.

محدودیت فعلی تسلا در بازار نشان می دهد که این شرکت قادر خواهد بود تا سال 2030 بیش از 6 میلیون واحد یا یک در چهار فروش جهانی EV را به فروش برساند ، که تنها در یک دهه گذشته 12 برابر افزایش تولید دارد. با توجه به اینکه در حال حاضر سهم بازار EV جهانی تسلا 19 درصد است و همچنین اگر این را در نظر بگیرید که مارک های تسلا با تقریباً 500 مارک دیگر یا 10 برابر تعداد فعلی EV رقابت خواهند کرد ، این یک موفقیت آسان نخواهد بود. مارک های جهانی بر اساس برآوردهای BNEF.

دلایل دیگری نیز برای توضیح رالی دیوانه وار تسلا ارائه شده است.

یکی اینکه تسلا به عنوان پادشاه انرژی در حال ظهور است.

وال استریت گفته است که چالش بعدی تسلا این است که مشتریان EV خود را متقاعد کند که شارژ وسایل نقلیه آنها با استفاده از برق مبتنی بر زغال سنگ زیاد سبز نیست و آنها را به تولید و ذخیره انرژی خورشیدی خود ترغیب می کند. الکساندر پاتر و وینی دونگ از پایپر سندلر می گویند که آزمایش آنها برای نصب یک سیستم خورشیدی برای شارژ یک مدل X قبلاً نتیجه داده است “روشن” نتایج و “نوید قابل توجهی می دهد” برای آینده تسلا در صنعت تولید انرژی.

با توجه به عملکرد خوب سهام انرژی های تجدیدپذیر و روند عظیم ESG ، خرید تسلا از SolarCity با قیمت نزدیک به 5 میلیارد دلار در سال 2016 ممکن است یکی از بهترین تصمیمات آن باشد. بعلاوه ، ادغام افقی افراطی تسلا در حال ارائه سود سهام است.

با این حال ، ذخیره انرژی خورشیدی و باتری به عنوان مشاغل کمکی برای تسلا باقی مانده و تنها 5 of درآمد کسب می کند.

دلیل دیگر Robinhood است ، برنامه کمیسیون صفر که صدها هزار سرمایه گذار جوان را وارد بازار کرده است. تسلا به طور مداوم در میان محبوب ترین سهام Robinhood قرار گرفته است و این نگرانی را ایجاد می کند که گروهی از سرمایه گذاران ساده لوح در حال هدایت سهام هستند. در واقع ، سهام تسلا پس از اعلام تقسیم سهام 5 برای 1 ، با افزایش 49 درصدی طی 30 روز گذشته ، سهام آنها حتی با شدت بیشتری تجمع کرده است. همان شیدایی تقسیم سهام ، اپل (NASDAQ: AAPL) را در طی یک ماه پس از اعلام انشعاب سهام 4 برای 1 ، سهام شرکت اپل (NASDAQ: AAPL) پشت سر گذاشته است.

آخرین پرونده تسلا در زمینه 13G نشان داده است که سهامداران و صاحبان سهام فردی حدود 20٪ از شرکت را در اختیار دارند ، قطعاً به اندازه کافی بزرگ برای ایجاد ویرانی.

شکستن کد تسلا

از آنجایی که همه این کاتالیزورها می توانند به طور همزمان برای پیشبرد تسلا به ارزیابی استراتوسفر آن کار کنند ، شاید هیچ چیز بهتر از جان مورفی ، بانک مرکزی امریکا ، که به نظر می رسد کد تسلا را شکسته است ، روند غیرمعمول را توضیح دهد:

“ظرفیت سازی در صنعت خودرو گران است و اغلب بازده کمی دارد. حتی اگر یک نرم افزار / خدمات / تگرگ آینده برای TSLA وجود داشته باشد (و ما شک داریم) ، وسایل نقلیه / پلت فرم هنوز باید تولید شوند. مهم است که تشخیص دهیم هرچه مارپیچ سهام سهام TSLA بالاتر رود ، سرمایه کمتری برای تأمین سرمایه ایجاد می شود ، که پس از آن توسط سرمایه گذاران با قیمت سهام بالاتر پاداش می گیرد. عکس این پویا نیز درست است و این خود- چارچوبی را که به نظر می رسد حرکتهای شدید موجود در سهام TSLA را به سمت بالا و نزولی توضیح می دهد. “
همچنین در rt.com
جدیدترین رقیب تسلا طوفانی در بورس سهام استخبر مرتبط  سبد دارایی ملکه انگلیس مانند هر نوع "نوع قرارداد دیگر" ، بنابراین او نمی تواند ضرر کند - Keizer Report - RT Business News

مورفی می گوید در حالی که تسلا در درازمدت ممکن است مسلط شود یا نشود ، سرمایه گذاران بیشتر بر این واقعیت متمرکز هستند که می تواند با توسعه ظرفیت سرمایه تقریباً بدون هزینه سرمایه خود را به رشد بیش از حد سرمایه ادامه دهد.

سرمایه گذار دیرینه تسلا ، Baillie Gifford ، تقریباً یک احساس مشابه را بیان کرده است:

“… ما در مورد آینده شرکت بسیار خوش بین هستیم. تسلا دیگر در تهیه سرمایه در مقیاس از منابع خارجی با هیچ مشکلی روبرو نیست اما در صورت بروز مشکلات جدی در قیمت سهام ، ما از این فرصت استقبال خواهیم کرد تا بار دیگر سهام خود را افزایش دهیم “
همچنین در rt.com
تسلا پس از شکست در بالاترین سطح سهام ، از نظر ارزش بازار به دهمین شرکت بزرگ ایالات متحده تبدیل می شودبا توجه به میزان حسن نیت تسلا که از آن لذت می برد ، حتی ممکن است تصمیم به خرید سنگین وزن ICE یا حتی شرکتهای بسیار سودآور در بخشهای دیگر شود ، بنابراین سودآوری آن را یک شبه افزایش می دهد.

با این حال ، این بدان معنا نیست که تسلا خطر نزولی قابل توجهی ندارد. همانطور که یک تحلیلگر هشدار داده است ، سهام TSLA به خوبی می تواند مسیر اولیه آمازون Inc (NASDAQ: AMZN) را که منجر به سقوط غول تجارت الکترونیکی به زمین در طول Dotcom می شود ، پیش از تبدیل شدن به غالب ترین بازیکن در بخش ، انتخاب کند.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com