آیا بعد از ویرانی همه گیر ویروس کرونا می توان حتی ثروتمندتر شد؟ دانمارکی ها می گویند “بله” – RT Business News

در حالی که اقتصاددانان به اتفاق آرا پیش بینی کردند که همه گیری Covid-19 جهان را متلاطم و از گرسنگی شدید و فقر رنج خواهد برد ، شهروندان کشور اروپایی دانمارک به طرز افسانه ای ثروتمندتر شده اند.

بر اساس گزارش بانک مرکزی در کپنهاگ ، دارایی های مالی دانمارکی ها از سطح پیش از همه گیری فراتر رفته است ، دارایی های مالی خالص خانوارهای دانمارکی از جولای تا سپتامبر سال 2020 به 5.66 تریلیون کرون (930 میلیارد دلار) رسیده است.

خبر مرتبط  ذخیره نفت در ایالات متحده تا اواسط ماه مه به مرز خود رسیده است - RT Business News

تنظیم کننده گفت که در دو سه ماهه اخیر ، ثروت مالی شهروندان دانمارکی ، عمدتا به صورت سهام و اوراق قرضه ، در مجموع 116 میلیارد دلار رشد کرده است. این طغیان بیش از حد توانسته بود رکورد کاهش 89 میلیارد دلاری را که در سه ماهه اول سال مشاهده شده ، جبران کند ، نتیجه فشار ناشی از همه گیری کوید -19.

خبر مرتبط  کشف گسترده نفت و گاز دریای قطب شمال در روسیه می تواند ذخایر انرژی خلیج مکزیک و خاورمیانه را کوتوله کند - RT Business News
همچنین در rt.com
کشورهای جهان بیش از 13 تریلیون دلار برای مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 هزینه کرده اند – گزارشبراساس گزارش بانک مرکزی ، منتشر شده در این هفته ، در صورت ادامه رشد بازارها ، دارایی ها در سه ماهه چهارم به رکورد جدید ادامه می دهند. انتظار می رود این رشد تأثیر قفل دیگری را که در اوایل ماه جاری توسط کپنهاگ در تلاش برای جلوگیری از رشد موارد ویروس ارائه شد ، کاهش دهد.

خبر مرتبط  ترامپ چوب تعرفه ای را به "کارتل غیرقانونی اوپک" داد و قول داد "هر کاری که بخواهد" انجام دهد (اما نفت آمریکا قطع نشود!) - RT Business News

طبق گفته این نهاد نظارتی ، متوسط ​​دارایی خانوار دانمارکی در حدود 327،000 دلار است ، اما اکثر خانواده ها درآمد کمتری از آن دارند. گفته می شود بیش از 40 درصد پس انداز بازنشستگی توسط 10 درصد از مردم نگهداری می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید