آیا ایالات متحده خود را در اجرای تحریم های هنگ کنگ به پای خود شلیک می کند؟ تحقیقات Boom Bust RT – اخبار تجاری RT

Boom Bust آموخته است که در حالی که ابطال رفتارهای ترجیحی هنگ کنگ ممکن است برای سیستم مالی شهر فاجعه بار باشد ، این حرکت همچنین می تواند به خود آمریکا فشار آورد و حتی دلار را به چالش بکشد.

روز جمعه ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا اظهار داشت كه روابط تجاری ویژه با هنگ كنگ را پایان می دهد و به مقامات چینی كه از قانون اخیر امنیت ملی حمایت می كنند ، تحریم می كند. برای مستعمره سابق انگلیس ، این اقدام می تواند به معنای آن باشد که این کشور تحت تعرفه های ایالات متحده در مورد چین قرار می گیرد و منجر به سقوط این شهر به عنوان یکی از قطب های مهم مالی جهانی می شود.

خبر مرتبط  پاکستان به دنبال حمایت چین در کشاورزی شرکتی است - RT Business News

https://www.youtube.com/watch؟v=rdGaIxNKVV8

“از همه مهمتر مبادله آزاد دلار هونگ كنگ به دلار آمریكایی وجود دارد ، بنابراین اگر ایالات متحده اقدام به محدود كردن دسترسی مقامات پولی هنگ كنگ به دلار آمریكا می كند ، این در واقع گزینه هسته ای شدید در جدول است.” کریستی آئی ، هم میزبان Boom Bust ، اشاره کرد.

خبر مرتبط  اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه دوم بیش از 31 درصد سقوط می کند - RT Business News

با این حال ، ممنوعیت هنگ کنگ از ترخیص دلارهای آمریکا است “شمشیر دو لبه” این ممکن است به منافع واشنگتن آسیب برساند. این شهر مجبور است بدنبال جایگزینی برای بازپرداخت و تبدیل به یورو یا یوان (که رسما با نام renminbi شناخته می شود ، مخفف RMB) باشد.

“آخرین چیزی که ایالات متحده در حال حاضر می خواهد این است که RMB برجستگی جهانی بیشتری پیدا کند.” خبرنگار افزود.

خبر مرتبط  روسیه برای توسعه پروژه های قطب شمال و پمپ بنزین به چین لوله های 1.5 میلیارد دلاری خریداری خواهد کرد - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید