آیا ایالات متحده خود را در اجرای تحریم های هنگ کنگ به پای خود شلیک می کند؟ تحقیقات Boom Bust RT – اخبار تجاری RT

Boom Bust آموخته است که در حالی که ابطال رفتارهای ترجیحی هنگ کنگ ممکن است برای سیستم مالی شهر فاجعه بار باشد ، این حرکت همچنین می تواند به خود آمریکا فشار آورد و حتی دلار را به چالش بکشد.

روز جمعه ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا اظهار داشت كه روابط تجاری ویژه با هنگ كنگ را پایان می دهد و به مقامات چینی كه از قانون اخیر امنیت ملی حمایت می كنند ، تحریم می كند. برای مستعمره سابق انگلیس ، این اقدام می تواند به معنای آن باشد که این کشور تحت تعرفه های ایالات متحده در مورد چین قرار می گیرد و منجر به سقوط این شهر به عنوان یکی از قطب های مهم مالی جهانی می شود.

خبر مرتبط  روسیه اولین محموله روغن قطب شمال را به چین تحویل می دهد - RT Business News

https://www.youtube.com/watch؟v=rdGaIxNKVV8

“از همه مهمتر مبادله آزاد دلار هونگ كنگ به دلار آمریكایی وجود دارد ، بنابراین اگر ایالات متحده اقدام به محدود كردن دسترسی مقامات پولی هنگ كنگ به دلار آمریكا می كند ، این در واقع گزینه هسته ای شدید در جدول است.” کریستی آئی ، هم میزبان Boom Bust ، اشاره کرد.

خبر مرتبط  بیکاری در ایالات متحده به 27 میلیون نفر منجر شد زیرا همه گیر شغل های جدید ایجاد شده از بحران مالی سال 2008 باعث پاک شدن همه گیر شد - RT Business News

با این حال ، ممنوعیت هنگ کنگ از ترخیص دلارهای آمریکا است “شمشیر دو لبه” این ممکن است به منافع واشنگتن آسیب برساند. این شهر مجبور است بدنبال جایگزینی برای بازپرداخت و تبدیل به یورو یا یوان (که رسما با نام renminbi شناخته می شود ، مخفف RMB) باشد.

“آخرین چیزی که ایالات متحده در حال حاضر می خواهد این است که RMB برجستگی جهانی بیشتری پیدا کند.” خبرنگار افزود.

خبر مرتبط  تولیدکنندگان اسلحه آلمانی و فرانسوی می خواهند از فناوری های ایالات متحده در تولید نظامی استفاده کنند - گزارش - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید