آیا آسیا واقعاً در ذغال سنگ بازگشت خواهد کرد؟ – اخبار کسب و کار RT

از آنجا که 2020 به معنای کندی در تولید و استفاده از زغال سنگ بود ، کارشناسان و دولتها اطمینان داشتند که صنعت با کاهش محدودیت های همه گیری دوباره صنعت خود را آغاز می کند.

با این حال ، با رفتن به سال 2021 ، به نظر می رسد که زغال سنگ برای بازگشت دوباره آماده نشده است. پیش از سال 2020 ، آسیای جنوبی و جنوب شرقی با چندین کشور سرمایه گذاری سنگین در کارخانه های استخراج و تولید زغال سنگ ، به بزرگترین منطقه تقاضای ذغال سنگ در جهان تبدیل شد. اما همانطور که پیامدهای Covid-19 بر صنعت در سراسر جهان تأثیر گذاشت ، آینده درخشان پیش بینی شده برای زغال سنگ در آسیا به طور فزاینده ای نامطمئن به نظر می رسد.

براساس گزارشی که توسط Global Energy Monitor (GEM) منتشر شد ، اقتصادهای بزرگ نوظهور آسیایی بنگلادش ، اندونزی ، فیلیپین و ویتنام به همان اندازه لغو شدند 45GW قدرت زغال سنگ در طی سال 2020. در حالی که زغال سنگ پاسخ آشکاری برای تأمین انرژی کوتاه مدت در سراسر آسیا به نظر می رسید ، اما تجربه بخش انرژی در سال 2020 باعث شده است که بسیاری به دنبال انرژی های تجدیدپذیر برای آینده انرژی باشند.
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا هدف جاه طلبانه آب و هوایی خود را برای کاهش 55 درصدی انتشارات تا سال 2030 تعیین کرده استخبر مرتبط  چین می گوید ایالات متحده با تحریم TikTok - قوانین تجارت جهانی را نقض کرد - RT Business News

در ویتنام ، پیش نویس برنامه توسعه نیرو برنامه هایی را برای لغو هفت کارخانه ذغال سنگ و به تعویق انداختن شش کارخانه دیگر به دهه 2030 ، که ممکن است هرگز توسعه نیافته باشد ، مشخص کرد. این تقریباً نیمی از برنامه ریزی شده برای توسعه ذغال سنگ کشور است.

در ماه دسامبر در پاکستان ، عمران خان نخست وزیر اعلام کرد که دیگر هیچ کارخانه ذغال سنگ در این کشور ساخته نخواهد شد. لغو کارخانه های تولید زغال سنگ نیز در ماه نوامبر در فیلیپین اعلام شد.

بیشتر بخوانید در Oilprice.com: آیا بازارهای نفت باید برای بازگشت شیل ایالات متحده آماده شوند؟

بسیاری از این لغوها در پاسخ به کمبود بودجه در بخش است. فشار عمومی بر بانک ها برای دور شدن از سوخت های فسیلی به سمت انرژی های تجدیدپذیر ، بسیاری از موسسات را به سمت برداشت بودجه از تولید زغال سنگ سوق داده است.

به عنوان مثال ، در ماه دسامبر ، بانک مالزیایی CIMB استراتژی خروج خود را برای پایان دادن به تأمین مالی ذغال سنگ ، پس از سرمایه گذاری اعلام کرد 2.6 میلیارد دلار زغال سنگ در دهه گذشته. این اولین بانک بزرگ در یک اقتصاد در حال ظهور بود که چنین برنامه هایی را بیان کرد.

خبر مرتبط  بیماری همه گیر Covid-19 به کاهش رکورد تولید گازهای گلخانه ای دامن می زند - RT Business News
همچنین در rt.com
پکن انتقاد “صلاحیت بازوی طولانی” واشنگتن در حالی که خزانه داری ایالات متحده شرکت های چینی را حمل و نقل زغال سنگ کره شمالی را تحریم می کندCIMB قصد دارد با حذف تدریجی تأمین مالی ذغال سنگ تا سال 2040 از اهداف موافقت نامه پاریس حمایت کند. تیم باکلی از انستیتوی اقتصاد انرژی و تحلیل مالی (IEEFA) توضیح داد ، “انتظار می رود این حرکت تحسین برانگیز برای طیف وسیعی از همتایان CIMB در سراسر کشور باشد [South-East Asia] تا شیوه های اعطای وام خود را با اختلال در سیستم انرژی مبتنی بر فناوری که با گسترش سال 2020 تسریع می شود ، هماهنگ کنیم. “

به طور مشابه ، شرکت AES اعلام کرد فروش علاقه آن هفته گذشته در نیروگاه زغال سنگ مونگ دوونگ 2 در ویتنام 1،242 مگاوات ، انتظار می رود که در پایان سال 2021 انجام شود. مدیر عامل AES ، آندرس گلسکی ، “ما مشتاقانه منتظر کمک به انتقال کشور به آینده انرژی پایدارتر هستیم.” وی هدف این شرکت را برای سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر در حال حرکت به جلو و ادامه سرمایه گذاری در انرژی در ویتنام و سایر مناطق آسیا روشن کرد.

در حالی که بسیاری از آنها “تجدید حیات” در صنعت ذغال سنگ را در طول سال 2020 پیشنهاد کرده اند ، اما این امر همیشه مشکوک به نظر می رسد. چندین صندوق بزرگ هستند دور شدن از زغال سنگ، از جمله بزرگترین صندوق فوق العاده استرالیا ، AustralianSuper و صندوق بازنشستگی دولت نروژ جهانی؛ که سرمایه گذاری در زغال سنگ خود را محدود می کند.

خبر مرتبط  غرق شدن اتحاد؟ Coronavirus وجود رنو را زیر سوال می برد و 20،000 شغل را در نیسان تهدید می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
ماکرون می گوید ، فرانسه ناو هواپیمابر هسته ای می سازد تا جایگزین پرچمدار شارل دوگل شودعلاوه بر کاهش بودجه از سوی تأمین کنندگان مالی عمده ، شرکت های انرژی خود را به دور شدن از زغال سنگ اشاره می کنند. گلنمور ، بزرگترین تولید کننده ذغال سنگ در جهان غرب ، برنامه های خود را برای “مدیریت زباله زغال سنگ خود” و انتشار خالص صفر تا سال 2050 در به روزرسانی سالانه سرمایه گذار. این نشان می دهد که یک تغییر تدریجی اما نهایی از ذغال سنگ فاصله دارد.

به طور کلی ، با وجود خوش بینی برای بازگشت ذغال سنگ در طول سال 2020 ، واقعیت های سال 2021 چیز دیگری را نشان می دهد. فشار برای سرمایه گذاری بیشتر در انرژی های تجدیدپذیر و عدم انگیزه اقتصادی برای توسعه صنعت ذغال سنگ بیشتر به معنای پایان یافتن دوره زغال سنگ است.

این مقاله بود در اصل در تاریخ منتشر شده است Oilprice.com