آژانس سازمان ملل هشدار می دهد که جهانگردی جهانی با بدترین رکورد مواجه است – RT Business News

سازمان جهانی جهانگردی سازمان ملل متحد (UNWTO) پیش بینی کرده است که گردشگری بین المللی امسال به اندازه 70 درصد کاهش یابد. این امر باعث می شود بزرگترین سقوط در جهانگردی از زمان آغاز سوابق در دهه 50 میلادی آغاز شود.

دبیرکل آژانس گردشگری سازمان ملل متحد ، زوراب پولولیکاشویلی به روزنامه هندلزبلات گفت که وضعیت در بخش آسیب دیده به کورو ویروس می تواند 110 میلیون شغل در سراسر جهان را در معرض خطر قرار دهد. وی افزود: در حالی که سفرهای بین المللی با کاهش بی سابقه ای روبرو خواهد شد ، ممکن است جریان های توریستی به مناطق روستایی افزایش یابد که روند جدیدی را برای چند سال آینده تعیین می کند.

خبر مرتبط  آیا واقعاً هند می تواند عرضه نفت به چین را خاموش کند؟ - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
15 ژوئن پس از تعطیلات Covid-19 “LITTLE D-DAY” برای گردشگری در اروپا خواهد بود – وزیر امور خارجه ایتالیاافت 70 درصدی مبتنی بر این فرض است که کشورها در ماه آگوست شروع به باز کردن مرزهای خود خواهند کرد. در حالی که کشورهای اروپایی در حال کاهش فشارهای قفل و آماده شدن برای بازگشایی مرزها برای تفرجگاه ها در تابستان امسال هستند ، سایر کشورها مشتاقند که ویروس هنوز تحت کنترل کامل قرار نگیرد.

خبر مرتبط  گفتگوی سخت ترامپ درباره ایران - افزایش قیمت نفت - اما موضوعات تقاضا و ذخیره سازی همچنان ادامه دارد - RT Business News

در حالی که ممکن است مدتی طول بکشد تا گردشگری در مسیر برگشت قرار بگیرد ، رئیس آژانس سازمان ملل متحد اعلام کرد که ممکن است به زودی از بهبودی برخوردار شود.
همچنین در rt.com
غول مسافرتی TUI علیرغم کمک مالی دولت ، قصد دارد 8،000 شغل را به خدمت بگیردبه دلیل شیوع تاج ویروس ، بخش گردشگری متحمل خسارات گسترده ای شده است که تقریباً تمام سفرهای جهانی را متوقف کرده است. در حالی که برخی از هواپیماهای هوایی دچار هجوم شدند ، برخی دیگر به همراه سازندگان هواپیما ده ها هزار نفر را به عنوان بخشی از برنامه های صرفه جویی در هزینه های خود برای زنده ماندن از بحران اخراج کردند. طبق شورای جهانگردی و جهانگردی (WTTC) ، صنعت جهانگردی 10.3 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی و 330 میلیون شغل در سراسر جهان را شامل می شود.

خبر مرتبط  اقتصاد عربستان سعودی به شدت از سقوط قیمت نفت ضربه خورد - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید