آلمان معاملات سرمایه گذاری میلیارد دلاری LNG آمریکا برای لغو تحریم ها از خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه – گزارش – RT Business News

روزنامه دی زیت روز چهارشنبه گزارش داد ، برلین پیشنهاد داده است در صورت لغو تحریم های واشنگتن علیه پروژه خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 به رهبری روسیه ، 1 میلیارد یورو در گاز مایع ایالات متحده (LNG) سرمایه گذاری كند.

طبق منابع این روزنامه ، برلین آماده است تا در ساخت دو ترمینال در آلمان برای دریافت LNG آمریکا سرمایه گذاری کند. “در پاسخ ، ایالات متحده اجازه تکمیل و بهره برداری بدون مشکل از Nord Stream 2 را می دهد” دی زیت گفت ، با استناد به نامه ای (ارسال شده در 7 اوت) از طرف معاون وزیر و وزیر دارایی آلمان اولاف شولز به استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا.

ایالات متحده و آلمان به دلیل تلاش واشنگتن برای گره زدن به برلین در کنار گذاشتن طرح خط لوله Nord Stream 2 ، به طور فزاینده ای با هم اختلاف دارند. ساخت مسیر انرژی سال گذشته متوقف شد ، زیرا ایالات متحده کشتی های درگیر در پروژه را به تحریم های گزنده تهدید کرد. ایالات متحده اخیراً اقدامات فشار آمیز خود را افزایش داده و گفته است كه تحریم هایی را علیه هر كسی كه در آینده در ساخت یا نگهداری خط لوله سرمایه گذاری یا كار می كند ، تحمیل می كند.

خبر مرتبط  ناوگان عظیم 117 تانکر نفت خام فوق العاده ارزان به چین می آورد - RT Business News
همچنین در rt.com
رئیس جمهور اتریش می خواهد Nord Stream 2 تکمیل شود ، می گوید این یک “پروژه تجاری” است و هیچ ارتباطی با حادثه ناوالنی نداردپرزیدنت ترامپ بارها گفته است كه كشورهای اروپایی به ویژه آلمان برای اطمینان از امنیت انرژی خود باید به واردات گاز آمریكا اعتماد كنند. در همین حال ، بسیاری از کشورهای اروپایی قبلاً تأکید کرده اند که می خواهند منابع انرژی خود را متنوع کنند و خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 از روسیه می تواند یکی از راه های دستیابی به این هدف باشد.

خبر مرتبط  بیماری همه گیر Covid-19 حراج ماهی سال نو در توکیو را ترک می کند بدون جنگ مناقصه فک و خریدهای پرهزینه - RT Business News

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان نیز نسبت به سیاسی کردن پروژه خط لوله روسیه هشدار داده و گفته است که علی رغم تلاش های آمریکا برای به هم ریختن پروژه انرژی ، ساخت آن باید پایان یابد.

بیشتر بخوانید: Nord Stream 2 باید تکمیل شود: پروژه انرژی روسیه را به دلیل وضعیت ناوالنی سیاسی نکنید – مرکل

خبر مرتبط  ثروتمندترین مرد آسیا می گوید ، رقمی سازی درآمد در هند را دو برابر می کند - RT Business News

خط لوله Nord Stream 2 ، که برای تقویت تأمین گاز به آلمان و سایر کشورهای اروپایی با 55 میلیارد متر مکعب در سال در سال طراحی شده است ، در حال حاضر در دریای بالتیک در حال اتمام است. پس از آنكه شركت Allseas سوئیس-هلندی کشتی های خود را به علت تهدید تحریم های آمریكا پس گرفت ، روسیه مجبور شد كشتی های خود را برای تعیین آخرین كیلومترهای مسیر اعزام كند. روز سه شنبه ، کشتی تأمین دریایی روسی ایوان سیدورنکو برای شرکت در تکمیل خط لوله به بندر موکران آلمان رفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید