آسیا “بهترین موقعیت” برای بهبودی از بحران ویروس کرونا – Goldman Sachs – RT Business News

مهار سریع شیوع Covid-19 به کشورهای آسیایی برتری نسبت به سایر اقتصادها داده و زمینه را برای بهبود سریعتر فراهم کرده است ، تحلیلگران در Goldman Sachs معتقدند.

“ما فکر می کنیم که با توجه به کنترل خوب ویروس در اکثر مناطق خارج از هند و برخی از مناطق جنوب شرقی آسیا ، آسیا در حال حاضر در بهترین مناطق واقع شده است.” اندرو تیلتون ، اقتصاددان ارشد آسیا در بانک سرمایه گذاری ، به نقل از CNBC روز دوشنبه گفت.
همچنین در rt.com
حرکت روی دلار: یوان چین با بیشترین سود در 12 سال گذشته یک چهارم به پایان می رسداروپا در حال حاضر با موج جدیدی از عفونت ویروس کرونا مواجه است ، شهرهای بیشتری که محدودیت های شدیدتری را اعمال می کنند ، که ممکن است پس از قفل قبلی باعث بهبودی آنها شود. ایالات متحده همچنین شاهد افزایش متوسط ​​موارد روزانه است.

خبر مرتبط  سهم چین از هزینه های لوکس جهانی در میان انسداد ویروس کرونا دو برابر می شود - اخبار تجاری RT

در همین حال ، داده های رسمی چین ، یکی از اصلی ترین عوامل اقتصادی منطقه آسیا ، نشان می دهد که بدترین تأثیر ویروس کرونا به پایان رسیده است. این کشور طی چند هفته گذشته هر روز فقط یک دوجین تا دوازده مورد تازه تأیید شده را گزارش می کند ، در حالی که هزاران عفونت روزانه که هنوز در ایالات متحده گزارش شده است.
همچنین در rt.com
بخش مصرف کننده چین علی رغم داده های ناامیدکننده خرده فروشی – در “شکل منطقی خوبی” است – JP Morgan“من فکر می کنم ، با توجه به کنترل خوب انتقال داخلی ویروس در چین ، ما هستیم [going to be] با دیدن فعالیت های خدمات نیز به آنجا بازگشت ، ” تیلتون به CNBC گفت.

خبر مرتبط  فولکس واگن بعد از خاموش شدن Covid-19 تولید خود را در بزرگترین کارخانه اتومبیل اروپا از سر گرفت - RT Business News

گفته شد ، هزینه های مصرف کننده در دومین اقتصاد بزرگ جهان با سرعت کمتری از آنچه دولت انتظار داشت بهبود می یابد. هزینه های گردشگری در نیمه اول سال “هفته طلایی” تعطیلات ملی تقریباً یک سوم از تعطیلات در مدت مشابه در سال 2019 سقوط کرد. این می تواند تلاش های پکن برای افزایش هزینه های داخلی را با چالش مواجه کند. آمار نشان می دهد که در ماه آگوست ، فروش خرده فروشی سرانجام 0.5 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت ، اما در نیمه اول سال 2020 هنوز بیش از هشت درصد کاهش داشته است.
همچنین در rt.com
اقتصاد چین پس از ثبت انقباض ویروس کرونا ، به رشد بازمی گرددخبر مرتبط  فعالیت تولید چین همچنان در حال گسترش است و از بحران کووید بهبود می یابد - اخبار تجاری RT

اقتصاد چین همچنان موفق شد در سه ماهه گذشته رشد مثبتی را تجربه کند ، با این حال ، از رکود اقتصادی فرار کرد و داده های اقتصادی فعلی در مجموع بهبود بیشتری را نشان می دهد. اقتصاددانان چین از شرکت Nomura انتظار دارند که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه سوم 5.2 درصد در مقایسه با سال قبل رشد کند.

طبق گفته استراتژیست بازار جهانی آسیا و اقیانوسیه در Invesco David Chao ، چین روند V شکل برگشتی از همه گیری را نشان می دهد و این به همسایگان خود رونق می بخشد. وی گفت: “بهبود چین اقتصاد آسیای اطراف را تا حدی بالا خواهد برد.” اوایل این هفته به CNBC گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید