آرژانتین به دنبال گسترش روابط اقتصادی با روسیه است – RT Business News

آلبرتو فرناندز ، رئیس جمهور آرژانتین گفت ، مسکو و بوینس آیرس باید “روابط استراتژیک” را توسعه دهند و برای پروژه های زیربنایی و مالی دو جانبه همکاری کنند.

فرناندز در مصاحبه ای با خبرگزاری اسپوتنیک با روسیه تماس گرفت “یک بازیکن مهم” در صحنه بین المللی. وی گفت که بیش از همه می خواهد که دو کشور یک “برنامه توسعه استراتژیک” زیرا آنها چندین زمینه برای همکاری دارند.

“روسیه بزرگترین تولید کننده گاز است. این فرصت برای بهره برداری از میدان Vaca Muerta را دارد. “ وی با اشاره به ذخایر آرژانتین که دومین ذخایر بزرگ گاز شیل در جهان را در اختیار دارد. “اما به نظر من روسیه می تواند در بسیاری از پروژه های زیربنایی ، مالی و ساختمانی کمک کند.”
همچنین در rt.com
آرژانتین 25 میلیون دوز واکسن پیشگام Sputnik V Covid-19 روسیه – رئیس جمهور را دریافت می کندخبر مرتبط  قیمت نفت برای نخستین بار طی 21 سال 15 دلار درآمد - RT Business News

بسیاری از شرکت های روسی در این کشور آمریکای جنوبی فعالیت کرده و در پروژه های توسعه زیرساخت و انرژی این کشور مشارکت دارند. به عنوان مثال ، شرکت سهامی مشترک Russian Railways Logistics (RZD) در ساخت یک خط راه آهن در آرژانتین شرکت می کند ، در حالی که شرکت انرژی هسته ای روسیه Rosatom قرار است در ساخت نیروگاه های هسته ای جدید در این کشور نقش داشته باشد.

رئیس جمهور فرناندز اخیراً فاش کرده است که آرژانتین قرار است میلیون ها دوز از اولین واکسن ساخت روسیه علیه Covid-19 را دریافت کند. اولین گروه از واکسن Sputnik V قرار است ماه آینده وارد کشور آمریکای جنوبی شود.
همچنین در rt.com
عربستان سعودی بازار خود را برای صادرات بیشتر روسیه باز می کندبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید