آرامکو عربستان سعودی 73٪ سقوط می کند زیرا کروناویروس در بازار نفت غرق می شود – RT Business News

بزرگترین صادرکننده نفت جهان ، سعودی آرامکو ، با اعلام سود خالص 73.4 درصد ، زیان های گسترده ای را برای سه ماهه دوم گزارش کرده است ، زیرا شیوع Covid-19 تقاضای جهانی برای نفت را کاهش داده است.

براساس پرونده تنظیم نظارتی که در بورس تاداوول که سهام آن است ، سود خالص غول نفت برای سه ماه تا 30 ژوئن به 24.6 میلیارد ریال (6.6 میلیارد دلار) سقوط کرد ، از 92.6 میلیارد ریال (24.7 میلیارد دلار) در مدت مشابه سال 2019. معاملات عربستان سعودی برای کل نیمه اول سال 87.1 میلیارد ریال (23.2 میلیارد دلار) کاهش یافته و 50 درصد از 175.9 میلیارد ریال (46.9 میلیارد دلار) در سال گذشته کاهش یافته است.
همچنین در rt.com
قیمت های نفت خام از ترس بیش از حد صعود می کنند ، زیرا تولید کنندگان عمده نفت قصد دارند تولید را افزایش دهندخبر مرتبط  نرخ بیکاری ایالات متحده به 14.7 درصد افزایش می یابد و 20.5 میلیون شغل در ماه آوریل از دست داده اند - RT Business News

“سرهای چشمگیر از کاهش تقاضا و پایین آمدن قیمت نفت در نتایج سه ماهه دوم ما منعکس می شوند ،مدیر عامل شرکت امین ناصر گفت: “این شرکت در تلاش است تا با شرایط بی سابقه ای که توسط این بیماری ایجاد شده است سازگار شود. “ما شاهد بهبودی جزئی در بازار انرژی هستیم زیرا كشورهایی در سراسر جهان برای كاهش محدودیت ها و راه اندازی مجدد در اقتصاد خود گام بر می دارند.”

بیشتر بخوانید

نتایج مالی ، حتی بدتر از آنچه پیش بینی تحلیلگران بود ، با این حال سهام شرکت را غرق نکرد. پس از ارائه گزارش این شرکت در روز یکشنبه ، سهام آن با اندکی 0.15 درصد افزایش یافت. قابل توجه است که سهام این شرکت امسال بسیار کمتر از سهام همسالان خارج از کشور افت کرده است. در حالی که سهام آرامکو سعودی حدود شش درصد سقوط کرد ، سهام اکسون موبیل 38 درصد کاهش یافت ، در حالی که شل نیمی از آن کاهش یافته است.

خبر مرتبط  جدیدترین میدان جنگ در جنگ گاز اروپا - RT Business News

اکثر شرکت های انرژی زا ، از درد همه گیرنده های کروناویروس به دلیل خاموش کردن قفل ویروس کشنده ، باعث محدودیت مسافرت و تولید متوقف شده از ویروس کشنده شده اند و باعث کاهش تقاضا برای نفت خام و ارسال قیمت نفت به یک بستر اساسی شده اند. در ماه آوریل ، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده برای اولین بار در تاریخ وارد خاک منفی شد.

خبر مرتبط  آیا ترامپ پالایشگران مبارز را نجات می دهد؟ - اخبار RT کسب و کار

در حالی که به دلیل کاهش تولید توافق شده توسط تولیدکنندگان اوپک + ، قیمت های خام قبلاً از آوریل کاهش یافته است ، اما هنوز نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد کاهش یافته اند.

پارلمان آرامکو سال گذشته با انتشار IPO خود به بزرگترین تاریخ تبدیل شد. غول نفت مدتهاست موقعیت با ارزش ترین شرکت جهان را حفظ کرده است – تا هفته گذشته ، هنگامی که توسط غول فناوری آمریکا “اپل” منفجر شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید