آرامکو سعودی اکنون از عواقب جنگ شکست خورده قیمت نفت رنج می برد – RT Business News

برای هر کسی که حتی نیمی از مغز را دراختیار داشت کاملاً مشهود بود که آخرین جنگ قیمت نفت که توسط عربستان سعودی آغاز شده بود ، برای سعودی ها با شکست ناگوار روبرو خواهد شد ، درست مانند تلاش قبلی 2014-2016 و به همان دلایل.

برای ولیعهد محمد بن سلمان (MbS) ، یکی از مغز متفکران جنگ نفت – مشکلات اقتصادی و سیاسی که اکنون کشورش با آن روبرو است ، ثانیه ای بسیار دور برای حفظ هر آنچه فکر می کند از اعتبار خود باقی مانده است ، با بارزترین مظهر علنی این امر ، پیامد عرضه اولیه عمومی (IPO) برای غول هیدروکربن ها ، عربستان سعودی آرامکو (آرامکو) است. در نتیجه ، برای ایستادن در کنار یکی از انگیزه های مورد نیاز برای بازرسی از هر کسی برای خرید سهام – در پرداخت سود تضمینی سه قفل – کاهش شدید پروژه های اصلی عربستان سعودی اکنون اعلام شده است.
همچنین در rt.com
سود آرامکو عربستان 73 درصد سقوط می کند زیرا ویروس کرونا ویروس بازار نفت را غرق می کندعلیرغم افت 50 درصدی سود خالص آرامکو برای نیمه اول امسال – نتیجه جنگ قیمت نفت به رهبری عربستان در زمانی که تقاضا قبلاً با شیوع COVID-19 خفه شده بود – شرکت هنوز موظف است بیش از 18.75 میلیارد دلار آمریکا فقط در این سه ماه به کسانی که سهام Aramco را در طول عرضه سهام خریداری کرده اند. این تعهد سود تقسیمی – و در کل 75 میلیارد دلار برای کل سال خواهد بود – باید از طریق کاهش بودجه بیش از 15 میلیارد دلار آمریکا در هزینه های سرمایه ای سالانه آرامکو که آمین ناصر ، مدیر ارشد اجرایی آرامکو به آن اشاره کرده است ، پرداخت شود. ارقام سود این مبلغ کل از حدود 40 میلیارد دلار به حدود 25 میلیارد دلار کاهش می یابد. گزارش های دیگر بیان کرده اند که قرار است حتی این رقم 25 میلیارد دلاری آمریکا با 5 میلیارد دلار دیگر کاهش یابد و کل هزینه های سرمایه در سال جاری از 25 میلیارد دلار به 20 میلیارد دلار برسد.

این هر کسری که باشد ، یک واقعیت کاملاً واضح است که این دو سود سهام در دو سه ماهه نخست سال جاری میلادی – 37.5 میلیارد دلار آمریکا – از کل جریان نقدی رایگان Aramco با 21.1 میلیارد دلار برای مدت مشابه بیشتر است. با توجه به انتشار نتایج اخیر که نشان می دهد “خرید” دود و آینه توسط آرامکو از 70 درصد سهام مهمترین شرکت پتروشیمی پادشاهی ، صنایع اساسی عربستان ، این امر برای آرامکو – و به طور کلی عربستان سعودی ، حتی بدتر به نظر می رسد. شرکت (SABIC) ، با مبلغ 69.1 میلیارد دلار در نظر گرفته شده در ابتدا ، به نظر می رسد به طور فزاینده ای یک تصمیم بد است. بر اساس نتایج جمع آوری شده توسط شرکت داده Mubasher ، براساس نتایج مالی این شرکت ها که به بورس اوراق بهادار Tadawul عربستان اعلام شده است ، SABIC مسئول 91 درصد از خسارات ترکیبی 4/2 میلیارد SAR (639،89 میلیون دلار آمریکا) توسط پتروشیمی ذکر شده در عربستان سعودی بوده است. شرکت ها فقط در سه ماهه دوم سال جاری است. به طور خاص ، SABIC فقط در Q2 222/2 میلیارد SAR از دست داد.

بر اساس گزارش های مختلف ، از جمله پروژه هایی که به طور نامحدود به حالت تعلیق درآمده است ، کارخانه تولید مواد شیمیایی خام به مواد شیمیایی 20 میلیارد دلار در یانبو در ساحل دریای سرخ عربستان است. به همین ترتیب خرید پررنگ 25 درصد سهام چند میلیارد دلاری ترمینال گاز مایع Sempra Energy (LNG) در تگزاس نیز ظاهرا در معرض تهدید است ، هرچند که Sempra از طرف خود گفته است که به همکاری با آرامکو و دیگران ادامه داده است “برای پیشبرد پروژه خود در Port Arthur LNG.” در همین راستا ، طبق منابع مختلف خبری ، آرامکو قرارداد اصلی 10 میلیارد دلاری خود را برای توسعه در بخش پالایش و پتروشیمی سرزمین اصلی چین از طریق مجتمع در استان لیائونینگ در شمال شرقی این کشور متوقف کرده است که احتمال عرضه عربستان تا 70 درصد نفت خام برای پالایشگاه 300000 بشکه در روز برنامه ریزی شده. به طور کلی ، به نظر می رسد که همه پروژه های اصلی آرامکو با هدف تنوع بخشیدن به عربستان سعودی به دور از پیگیری ارزش افزوده نسبتاً صفر فقط پمپاژ و فروش نفت خام ، اکنون قابل بررسی و / یا تعلیق کامل است.

همه اینها در شرایطی رخ می دهد که قدرت کنترل MbS در خانه هرگز سخت تر نبوده است. لازم به یادآوری است که درست قبل از شروع آخرین جنگ قیمت نفت که توسط عربستان سعودی آغاز شده بود ، MbS یک بار دیگر با مخالفان عالی رتبه خود روبرو شده بود (اصلی قبلی در اواخر سال 2017 در بدنام ریتز کارلتون بود گرد کردن) آخرین جمع بندی شامل شاهزاده احمد بن عبدالعزیز ، برادر کوچکتر پادشاه سلمان و شاهزاده محمد بن نایف ، برادرزاده پادشاه و ولیعهد سابق بود. این گزارش به دنبال گزارش های متعددی مبنی بر اینکه سلامتی سلمان سلطان سلطان 84 ساله بسیار ضعیف است ، باعث شده است که سعودی های سلطنتی ارشد برای جانشینی خود تلاش کنند. همچنین باید در نظر داشت که MbS همیشه جانشین طبیعی پادشاه سلمان نبود: قبل از ژوئن 2017 (زمانی که جانشینی به نفع MbS تغییر یافت) ، وارث تعیین شده شاهزاده محمد بن نایف نامبرده بود ، در حالی که شاهزاده فوق الذکر نیز احمد بن عبدالعزیز یکی از سه عضو شورای بیعت بود (سازمان ارشد سلطنتی که خط جانشینی را تأیید می کند) ، با انتصاب MBS به عنوان ولیعهد به جای پسر عموی خود بن نایف در سال 2017 مخالفت کرد.

خبر مرتبط  فولکس واگن بعد از خاموش شدن Covid-19 تولید خود را در بزرگترین کارخانه اتومبیل اروپا از سر گرفت - RT Business News
همچنین در rt.com
عربستان سعودی کسری 29 میلیارد دلار در Q2 را ثبت کرده استتوانایی MbS در تکیه بر پشتیبانی از متحد اصلی دیرینه سعودی – ایالات متحده – نیز زیر سوال می رود ، به دنبال دومین جنگ قیمت نفت تحریک شده توسط عربستان سعودی در کمتر از پنج سال با هدف تخریب یا از کار انداختن بخش نفت شیل آمریکا. از زمان صعود به قدرت م Mbثر ، MbS حداقل در مورد ایالات متحده یك شركت در خطاهای بزرگ بوده است ، از جمله – اما به هیچ وجه محدود نمی شود – جنگ تحت هدایت عربستان در یمن ، دلبستگی سعودی ها به روسیه در گروه OPEC + ، ادعای میشل عون رئیس جمهور لبنان در سال 2017 مبنی بر اینکه سعد الحریری نخست وزیر وقت توسط سعودی ها ربوده شده و مجبور به استعفا شده بود ، و قتل روزنامه نگار مخالف سعودی ، جمال خاشوگی ، که حتی CIA نتیجه گرفت شخصاً است سفارش MbS. فراتر از همه اینها ، از نظر ایالات متحده ، شکستن اعتماد اساسی بین دو کشور بوده است که در توافق نامه 1945 بین ایالات متحده و عربستان سعودی در بخش دریاچه تلخ کانال سوئز ایجاد شده است. توافق صورت گرفته بین رئیس جمهور ایالات متحده ، فرانکلین روزولت و پادشاه عربستان در آن زمان ، عبدالعزیز ، این بود که ایالات متحده تمام تأمین نفت مورد نیاز خود را برای مدت زمانی که عربستان سعودی نفت در اختیار دارد ، دریافت خواهد کرد ، در ازای آن آمریکا امنیت عربستان سعودی را تضمین می کند. پس از جنگ قیمت نفت 2014-2016 ، این توافق اندکی تغییر کرد تا انتظارات ایالات متحده مبنی بر اطمینان از اینکه عربستان سعودی اطمینان حاصل کند که عربستان سعودی نه تنها هر مقدار نفت مورد نیاز آمریکا را تأمین می کند بلکه می تواند اجازه دهد صنعت شیل ایالات متحده به رشد خود ادامه دهد. اگر این بدان معنی است که کاهش تولید OPEC + به رهبری عربستان سعودی شرایطی را ایجاد می کند که سعودی سهم بازار خود را برای تولیدکنندگان شیل آمریکا از دست می دهد ، این فقط قیمتی است که آل سعود باید برای ادامه حمایت از ایالات متحده – از نظر سیاسی ، اقتصادی و اقتصادی – بپردازد. نظامی

خبر مرتبط  خسارات شدید شرکت هواپیمایی Dow Jones با بیش از 300 امتیاز غرق شد ، زیرا Bufett منابع مالی خود را در بخش مشکل دار فرو می برد - RT Business News

مطمئن ترین نشانه این که آمریکا دیگر به عربستان سعودی به طور کلی یا MbS به طور خاص اعتماد ندارد ، برای حمایت از طرف خود در این معامله نشان داد این واقعیت است که برای پایان دادن به آخرین جنگ قیمت نفت در ابتدای آوریل ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا مجبور به تهدید صریح و روشن شد. ترامپ قبلاً بارها و بارها اظهارات هشدارآمیز درباره سعودی ها با اشاره به این قرارداد 1945 ، از جمله در تجمع در ساوتهاون ، می سی سی پی ، در اکتبر 2018 انجام داده بود: “من گفتم ، … پادشاه [Salman] ما از شما محافظت می کنیم بدون ما ممکن است دو هفته آنجا نباشید. “ این اندکی پس از اظهار نظر مشابه ترامپ در یک سخنرانی در برابر مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، زمانی که قیمت های نفت پس از معکوس کردن تولید بیش از حد نفت / نابودی استراتژی نفت شیل ایالات متحده ، مجدداً بالاتر می رفت ، رخ داد: “کشورهای اوپک و اوپک ، طبق معمول ، بقیه جهان را از بین می برند و من آن را دوست ندارم. هیچ کس نباید آن را دوست داشته باشد ، “ او گفت. وی گفت: “ما از بسیاری از این ملتها هیچ چیز دفاع نمی كنیم و سپس آنها با دادن قیمت های بالای نفت از ما سو استفاده می كنند. خوب نیست. ما می خواهیم جلوی افزایش قیمت ها را بگیرند. ما می خواهیم که آنها شروع به کاهش قیمت کنند و آنها باید از این به بعد به طور قابل ملاحظه ای در حمایت از ارتش کمک کنند. “ اگرچه سعودی ها آخرین جنگ قیمت نفت را آغاز کردند ، اما این هشدارها تهدید / قول مستقیمی شد ، به طوری که گفته می شود ترامپ در تاریخ 2 آوریل در یک تماس تلفنی مستقیماً به MbS گفت که اگر اوپک شروع به کاهش تولید نفت نکند ، او قادر به جلوگیری از قانونگذاران نخواهد بود. از تصویب قانون برای خروج نیروهای آمریکایی از پادشاهی.

توسط سیمون واتکینز برای Oilprice.com