آخرین و قدرتمندترین یخ شکن هسته ای روسیه در اولین سفر در قطب شمال حرکت می کند – RT Business News

سرویس مطبوعاتی AtomFlot روز دوشنبه گزارش داد ، جدیدترین یخ شکن هسته ای روسی ، “Arktika” ، در اولین سفر خود در آبهای قطب شمال حرکت کرده است.

“در 14 نوامبر ، پیشرو جهانی یخ شکن هسته ای” آرکتیکا “با انرژی هسته ای در اولین سفر خود بندر مورمانسک را ترک کرد. کشتی به سمت دریای کارا حرکت کرد. تا اواسط ماه دسامبر ، یخ شکن هسته ای “Arktika” در مسیر دریای شمال کار خواهد کرد “ سرویس مطبوعاتی گفت.

به گزارش AtomFlot ، اولین سفر یخ شکن سه هفته طول خواهد کشید. پس از اتمام سفر ، “Arktika” برای تهیه مجدد تجهیزات به مورمانسک باز خواهد گشت و در اواخر دسامبر به مسیر دریای شمال می رود. کشتی مجهز به انرژی هسته ای ناوبری زمستانی بهار را در قطب شمال انجام می دهد.

خبر مرتبط  بازارهای اروپا به امید بهبود همه گیر Covid-19 صعود می کنند - RT Business News

‘Arktika’ کشتی اصلی پروژه 22220 ، ناوگان جدید روسی بزرگترین و قدرتمندترین یخ شکن های هسته ای جهان است. مفهوم پیش نویس دو کشتی این امکان را برای آنها فراهم می کند که هم در قطب شمال و هم در دهانه رودهای قطبی استفاده شوند. طی سالهای آینده دو یخ شکن هسته ای دیگر تحت این پروژه به بهره برداری می رسند.

خبر مرتبط  با از بین رفتن تقاضا ، رشد کارخانه هند در بیش از یک دهه گذشته - RT Business News

ساخت “Arktika” در 16 ژوئن 2016 آغاز شد. سال آینده ، این ناو به یک موتور پیشرانه الکتریکی جدید در سمت راست تخته مجهز می شود تا ظرفیت کشتی را به 60 مگاوات برساند.
همچنین در rt.com
بزرگترین و قدرتمندترین یخ شکن هسته ای جهان به ناوگان قطب شمال روسیه پیوستدر حالی که “Arktika” توانایی شکستن یخ به ضخامت سه متر را دارد ، یخ شکن های جدید کلاس Leader می توانند یک ورقه یخی به ضخامت 4.3 متر برش دهند و همچنین بدون ورود به بندر به مدت هشت ماه در دریا بمانند. یخ شکن های جدید دو برابر مشت خواهند داشت و دارای یک نیروگاه 120 مگاواتی هستند که دو برابر توان تولیدی “Arktika” است.

خبر مرتبط  یورو دلار آمریکا را به عنوان پرکاربردترین واحد پولی جهان شکست می دهد - RT Business News

ابعاد یخ شکن کلاس Leader نیز چشمگیر است. طول کشتی بیش از 210 متر خواهد بود – کمی کوچکتر از دو زمین فوتبال و 47 متر طول ، برابر با یک ساختمان 13 طبقه.

https://www.youtube.com/watch؟v=5NDoF1LJg80

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید