آخرین تانکر هواپیمای ایران به ونزوئلا می رسد و از تحریم های ایالات متحده پیروی می کند – RT Business News

تانکر “کلاول” ، آخرین فروند از یک فروند شناور ایرانی ، آن را به سواحل ونزوئلا تبدیل کرده تا بنزین مورد نیاز خود را تحویل دهد. تحویل نهایی فقط سه روز پس از ورود محموله قبلی انجام می شود.

پنجمین نفتکش نفت روز یکشنبه با حمل آخرین محموله بیش از 1.5 میلیون بشکه سوخت ارسال شده توسط ایران توسط ونزوئلا وارد آبهای کشور شد. هر دو کشور با تحریم های سخت آمریکا روبرو هستند ، واشنگتن مایل به جلوگیری از نجات زندگی ایران است که به منظور کاهش کمبود سوخت در این کشور آمریکای جنوبی بود.
همچنین در rt.com
روحانی هشدار می دهد “اگر” دخالت “در تانکرهای محدود با ونزوئلا را انجام دهد ،” وارد کشور “خواهد شد.خبر مرتبط  متخصص هواپیمایی سفر به Boom Bust گفت - صنعت هواپیمایی به زودی بهبود نمی یابد و هرگز یکسان نخواهد بود - RT Business News

در اوایل این هفته ، ارتش ونزوئلا چهار کشتی دیگر – “Fortune” ، “جنگل” ، “Faxon” و “Petunia” را از طریق منطقه اقتصادی منحصر به فرد خود به مقصد خود اسکورت کرد. “فاکسون” آخرین کسی بود که روز جمعه به پورتو لاکروز در سواحل شرقی این کشور رسید.

در همین حال ، ظاهراً یکی از کشتی ها ، “جنگل” ، سوخت تخلیه نشده است. طبق اطلاعات ترافیک دریایی ، این کشتی از بعد از ظهر یکشنبه بندر موردنظر خود را ترک کرده و از آنجا به مسیری ناشناخته منتهی می شد.

واشنگتن پیشتر هشدار داده بود که به کمک ناوگان ایرانی برای رسیدن به ونزوئلا کمک می کند. نماینده ویژه ایالات متحده در این کشور ، الیوت آبرامز ، به رویترز گفت كه اقدامات فشار دولت آمریكا علیه تهران و كاراكاس با هدف تضمین این امر انجام شده است. “همه می دانند که این یک معامله بسیار خطرناک برای کمک است.”
همچنین در rt.com
ایالات متحده نیروی نظامی را علیه تانکرهای ایرانی مقیم کاراکاس – فرستاده ونزوئلا در سازمان ملل متحد تهدید می کندخبر مرتبط  اقتصاددان هشدار می دهد دلار در سال 2021 سقوط خواهد کرد ، ایالات متحده باید برای رکود اقتصادی دو برابر آماده شود - RT Business News

در حالی که کاخ سفید به صراحت نگفت که قصد رهگیری تانکرها را دارد ، فرستاده ایران در آمریکا قبلاً گفته بود که این کشتی ها ممکن است با آنها روبرو شوند. “تهدید استفاده قریب الوقوع از نیروی نظامی توسط ایالات متحده.” تهران هشدار داده است كه هرگونه دخالت در کشتی ها را هشدار می دهد و این میزان هشدار دهنده خواهد بود “دزدی دریایی و خطر عمده ای برای صلح و امنیت بین المللی.”

علیرغم داشتن ونزوئلا ذخایر نفتی گسترده ، ظرفیت پالایش آن محدود شده است و بحران انرژی این کشور تنها در اثر تحریم های گسترده ایالات متحده بدتر شده است. این محدودیت ها ضربه مهمی به بخش نفت جمهوری وارد می کند که بیشتر درآمد آن در بودجه است.

خبر مرتبط  الون مسک می گوید "چین صخره می کند" ، هشدار می دهد که ایالات متحده ممکن است به دلیل "رضایت" و "حق" از دست دادن شروع کند - - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید