آخرین بقایای گذشته اتحاد جماهیر شوروی ناپدید می شوند زیرا داده ها نشان می دهد روس ها قهوه را بیش از چای ترجیح می دهند – RT Business News

ممکن است روسیه دیگر یک کشور چای با قهوه باشد که از این رهبری در بازار برخوردار باشد ، داده های گمرک و برآوردهای اخیر تحلیلگر نشان می دهد.

براساس داده های گمرک ، روسیه سال گذشته نزدیک به 218،000 تن قهوه وارد کرده است ، در حالی که واردات چای در حدود 150،000 تن بود. قهوه هم از نظر حجم و هم از نظر ارزش ، سبقت را از دست داد ، زیرا واردات بیش از 630 میلیون دلار ارزش داشت – حدود 50 درصد بیشتر از واردات چای. این روند امسال ادامه یافت ، با این که روسیه هنوز قهوه بیشتری از چای می خرید.

خبر مرتبط  سرانجام فرودگاه جدید برلین افتتاح شد - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
آیا حدود صادرات غلات روسیه امنیت جهانی غذا را تهدید می کند؟کارشناسان صنعت همچنین خاطرنشان می کنند که روس ها بیشتر و بیشتر نوشابه قهوه می نوشند. در سالهای گذشته ، مشتریان در روسیه مقادیر مساوی چای و قهوه مصرف می كردند ، قبل از اینكه قهوه سرانجام سال گذشته صدر شود ، به گفته رئیس انجمن روسی چتوریا و تولیدكنندگان قهوه در چای و قهوه. وی به رسانه تجاری RBC گفت که تنها در سال 2019 ، عاشقان قهوه بیش از 180،000 تن نوشیدنی قهوه مصرف کردند ، در حالی که مصرف چای خالص 140،000 تن بود.

خبر مرتبط  مقامات می گویند که توافقنامه تجارت بین ایالات متحده و چین هنوز زنده است و با وجود تشدید تنش ها ، پیشرفت می کند - RT Business News

داده های ارائه شده توسط انجمن با ارقام گمرک تفاوت دارد زیرا سابق داده ها را بر اساس محصولات نهایی تجزیه و تحلیل می کند ، در حالی که گمرک واردات کالاهای خام را محاسبه می کند.
همچنین در rt.com
چای؟ پوتین جام خود را به جمع G20 می آورد و اکنون همه در چین یکی را می خواهنددر همین حال ، تجزیه و تحلیل دیگر نشان می دهد که قهوه از دو سال پیش در نزد روس ها بیشتر مورد توجه بوده است. براساس اعلام شرکت تحقیقات بازار GfK ، به نقل از RBC ، خریدهای قهوه خانگی روسیه در سال گذشته از حدود 104،000 تن در سال 2018 به 110،000 تن افزایش یافت ، در حالی که خریدهای چای در سال 2019 از 90،000 تن در سال 2019 از بیش از 92،000 تن در سال گذشته کاهش یافته است.

خبر مرتبط  معتادان به مواد مخدر در وال استریت نمی توانند چهار هفته دیگر بدون ترک محرک تحمل کنند - پیتر شیف - RT Business News

زنجیره های عمده مواد غذایی همچنین تأیید می کنند که فروش قهوه بیش از چای غالب است. به گفته یکی از عمده فروشندگان مواد غذایی روسیه ، مگنیت ، تقاضا برای قهوه (از نظر ارزش) تقریباً دو برابر بیشتر از چای بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید